|  Rafał Wichniewicz  |  7 komentarzy

Komunikat po zebraniu sztabu kryzysowego

Urząd Miejski przekazał informacje o ustaleniach podjętych podczas posiedzenia sztabu kryzysowego w związku z ulewą, która przeszła nad Gnieznem i spowodowała zalanie miasta.

Sztab zebrał się 20 maja po godzinie 17 w Magistracie z udziałem Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu oraz władz miasta, przedstawicieli spółek miejskich i urzędników odpowiedzialnych za kluczowe działania na poszczególnych odcinkach.

Ustalenia po posiedzeniu sztabu:

 • Zamknięty do jutra pozostaje przejazd ul. Pod Trzema Mostami, pompa jednak zaczęła działać – w związku z tym jutro, w godzinach popołudniowych przejazd powinien być ponownie otwarty.
 • Filia Żłobka Miejskiego oraz Zespół Szkół Ekonomicznych oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 będą jutro zamknięte.
 • Na godzinę 17.00 Państwowa Straż Pożarna miała jeszcze 270 zdarzeń, które będzie weryfikować.
 • Nie ma zagrożenia jeżeli chodzi o wodę pitną, czy do użytku w gospodarstwach domowych.
 • Nie nastąpi także przerwa w dostawie ciepła.
 • Park miejski jest obecnie niedostępny dla mieszkańców – stawki mocno wylały, wszystkie alejki są zalane – w związku z tym jest to niebezpieczne dla spacerowiczów. Ta sama sytuacja tyczy się cmentarzy – ich zarządcy proszą o ograniczenie wizyt do niezbędnego minimum.
 • Od jutra rozpocznie się szacowanie strat, Prezydent Miasta Gniezna powołał do tego specjalny zespół, na którego czele stanął Sekretarz Urzędu Miejskiego – Tomasz Gadziński.
 • Pracownicy Urzędu Miejskiego oraz Starostwa Powiatowego w ciągu kilku najbliższych dni dokonają wizji lokalnej i ocenią poziom strat na drogach gminnych i powiatowych.
 • Przez kilka najbliższych dni, będą także dodatkowe patrole funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji.
 • Od jutra rozpocznie się sprzątanie miasta przy udziale Wojsk Obrony Terytorialnej, oraz harcerzy.
 • Uprasza się mieszkańców o szczególną ostrożność przy ponownym uruchamianiu prądu, szczególnie w miejscach, gdzie nastąpiło zalanie skrzynek elektrycznych.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jachu
Jachu
21/05/2024 10:30

Sztab kryzysowy umysłów

Obiektywny
Obiektywny
20/05/2024 22:46

Wybraliscie sobie Prezesa Spółdzielni mieszkaniowej w wyborach i zdobył kolejny stołek. Pretensję do siebie. On plus Klejbarowski trzęsą całą Spółdzielnią mieszkaniową! Taka prawda

mieszkanka
mieszkanka
20/05/2024 22:04

A co z mieszkańcami Spółdzielni Mieszkaniowej w Gnieźnie. Będzie jakaś pomoc? Może jakieś kontenery dodatkowe do wyrzucenia tego co zostało zalane w piwnicach i nie nadaje się do użytku. Czy można te rzeczy wystawić przed blok żeby zabrały to odpowiednie służby, a piwnice mogły szybciej schnąć? Bo zapewne nikt nam piwnic nie osuszy…. .

Maria
Maria
20/05/2024 23:35
Odpowiedź  mieszkanka

Wszyscy mieszkańcy mają zalane piwnice . W moim bloku było 70 cm wody. Poruszyła Pani słuszny temat.

Max
Max
20/05/2024 23:50
Odpowiedź  mieszkanka

Trzeba pod dom Kujawy dostarczyć ha ha

John
John
23/05/2024 16:23
Odpowiedź  Max

Ale gdzie mieszka ten rycerz?

Jan
Jan
21/05/2024 01:10
Odpowiedź  mieszkanka

prezes jeszcze o tym nie pomyslal???© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.