|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Woda podmyła groby na cmentarzach

zdjęcia nadesłane

Ulewa, która przeszła nad Gnieznem w poniedziałkowe południe, dotknęła także cmentarze, gdzie woda podmyła niektóre groby.

O sytuacji informują nas mieszkańcy odwiedzający gnieźnieńskie nekropolie, którzy przesłali nam zdjęcia zapadniętych lub uszkodzonych grobów – poniżej widać sytuacje na cmentarzu św. Krzyża i przy ul. 17 Dywizji Piechoty.

Zarządca cmentarzy przekazał nam, że w niektórych częściach sytuacja była trudna, bowiem woda zalała fragmenty sektorów i bardzo wolno wchłaniała w grunt, przez co niektóre nagrobki pozapadały się lub mogą być niestabilne. Dlatego w związku z tym najlepiej ograniczyć swoje wizyty do minimum przez najbliższe dwa dni, do momentu wyschnięcia gruntu. O to samo apelowano po wczorajszym posiedzeniu sztabu kryzysowego. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.