|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Dzieci z Przedszkola nr 13 poznały zasady bezpieczeństwa

zdjęcia nadesłane

W minionym tygodniu grupa dzieci, uczęszczających do placówki noszącej imię „Gniazdo Orląt”, wzięły udział w spotkaniach z przedstawicielami służb.

W dniach od 13 do 17 maja w Przedszkolu nr 13 przy ul. Paczkowskiego odbyły się spotkania w ramach „Tygodnia Bezpiecznego Przedszkolaka”. We wszystkich grupach wiekowych zorganizowano warsztaty tematyczne z przedstawicielami poszczególnych służb – policjantem, ratownikiem medycznym oraz strażakiem.

– Dzieci przeszły szkolenia jak dbać o bezpieczeństwo swoje oraz innych. Przypomniały sobie numery alarmowe oraz zasady odpowiedzialnego korzystania z nich. Zapoznały się z zasadami ruchu drogowego, w tym droga dziecka z domu do przedszkola i z przedszkola  do domu, a także omówione zostały zachowania niedopuszczalne „na drodze”. Poznały procedurę przechodzenia przez jezdnię i zastosowanie sygnalizacji świetlnej, jej kolorów i ich znaczenia. Zaznajomiły się z zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz specyfiki pracy straży pożarnej – przekazano po całej inicjatywie.

Później, już podczas spacerów, dzieci ćwiczyły przejście po pasach na drugą stronę jezdni. Starsze grupy utrwalały wiedzę dotyczącą znajomości znaków drogowych oraz zasad ruchu drogowego. Pozostaje jednak mieć nadzieję, że wpojone zasady te nie będą niweczone „metodami”, które nierzadko widać na ulicach miasta w wykonaniu dorosłych użytkowników ruchu. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.