|  Rafał Wichniewicz  |  3 komentarze

Wyświęcono nowych kapłanów

fot. Jerzy Andrzejewski / źródło: archidiecezja.pl

W minioną sobotę w bazylice prymasowskiej odbyła się Msza święta, podczas której w stan duchowieństwa przyjęto dwóch nowych księży archidiecezji gnieźnieńskiej.

Uroczyste nabożeństwo sprawowane było przez abpa Wojciecha Polaka Prymasa Polski, a do grona nowych kapłanów posługujących na terenie archidiecezji dołączyli neoprezbiterzy Piotr Mroczkowski i Artur Gołańczyk. W towarzystwie innych hierarchów kościelnych, dotychczasowi klerycy zdecydowali się na przyjęcie sakramentu kapłaństwa, czego dokonali w obecności wiernych, w tym także swoich rodzin.

– Nie jesteście tu dla siebie samych. Nie jesteście tu, bo tak zapragnęliście zrealizować swoje marzenia, bo sobie to zaplanowaliście. Wezwani przez Kościół, odpowiedzieliście przed chwilą adsum – jestem, bo w sposób dojrzały i całkowicie wolny, zawierzając Panu Jezusowi, Jego powołaniu i wybraniu was, pragniecie dać Mu odpowiedź całym swoim życiem – mówił abp Wojciech Polak do neoprezbiterów. 

Ks. Artur Gołańczyk pochodzi z parafii pw. św. Stanisława BM w Żydowie i po wyświęceniu został skierowany jako wikariusz w parafii pw. Najwyższego Arcykapłana Jezusa Chrystusa w Murowanej Goślinie.

Ks. Piotr Mroczkowski pochodzi z parafii pw. św. Urszuli w Wilczynie i otrzymał dekret kierujący go na wikariusz w parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Kruszwicy. 

za: archidiecezja.pl

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Patryk
Patryk
26/05/2024 17:22

Żałosne jak Polski Kościół!

katolik
10/06/2024 10:34
Odpowiedź  Patryk

I bardzo smutne, ale zmian, tam, gdzie trzeba nie ma.

AlfonsMinistrantow
AlfonsMinistrantow
26/05/2024 14:33

Wielu to ich nie ma, nie dziwie sie© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.