|  Rafał Wichniewicz  |  7 komentarzy

Przebudowa Ronda Gnieźnieńskich Olimpijczyków – trwa szukanie wykonawcy projektu

archiwum redakcji

Powiat gnieźnieński ogłosił zamówienie, w ramach którego poszukiwany jest wykonawca dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla przebudowy jednego z newralgicznych skrzyżowań na terenie Gniezna.

Mowa o Rondzie Gnieźnieńskich Olimpijczyków, które powstało we wrześniu 2010 roku jako tymczasowe i od tej pory trwa – w jakiej formie, wiedzą wszyscy zmotoryzowani.

W ubiegłym tygodniu na stronie przetargowej Starostwa Powiatowego pojawiło się postępowanie w sprawie sporządzenia dokumentacji pn. „Przebudowa skrzyżowania typu rondo w ciągu drogi powiatowej nr 2299P w m. Gniezno”.

Przypomnijmy, że jeszcze do ubiegłego roku ul. Witkowska należała do Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, który to organ był nadrzędnym w kwestii decydowania o możliwości wykonania przebudowy skrzyżowania. Od momentu, jak droga trafiła w ręce lokalnego samorządu (po wybudowaniu nowej drogi prowadzącej przez Las Miejski), zmieniła się możliwość decyzyjności. Od tej pory zbiegają się tu tylko drogi miejskie i powiatowe, co z jednej strony ułatwia zadanie, a z drugiej utrudnia z uwagi na spodziewany wysoki koszt realizacji.

Wykonawca, który zostanie wyłoniony w postępowaniu, musi sporządzić projekt wraz z kosztorysem, dokonać badania geotechniczne podłoża, przygotować stałą organizację ruchu oraz zdobyć wszelkie zgody. Charakter zadania jest skomplikowany z uwagi na rozmaitość sieci podziemnych, które przebiegają w tym miejscu i być może będą wymagały przebudowy. Właśnie ten zakres daje sporo utrudnień przy całej inwestycji.

Wykonawca będzie miał 11 miesięcy na realizację zadania – po tym czasie poznamy koncepcję przebudowy skrzyżowania na rondo, w tym to, jak przebiegać będzie ruch w tym miejscu. Oferty firm zainteresowanych sporządzeniem projektu mają być składane do początku czerwca br.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bujdasz Patrol
Bujdasz Patrol
02/06/2024 00:13

Sam projekt może kosztować więcej niż realizacja projektu. Proponuję przebudować rondo w ramach czynu społecznego. Na pewno będzie lepiej. A że taniej? Cóż czasem tak bywa.

zyguś
zyguś
27/05/2024 23:25

Naprawdę? Jaja sobie robicie z ludzi?

Kryspin
Kryspin
27/05/2024 16:49

Czy to jest to słynne dzieło tego spadochroniarza platformy Krawczyka?

Maciek
Maciek
27/05/2024 14:40

60 tys kosztowało to niby rondo hahaha ktoś nieźle przytulil

O ja cię
O ja cię
27/05/2024 14:37

Ja ! wystarczy położyć na środku oponę od kombajnu lub traktora i skasować jakiś milionik;)

kierowca
kierowca
27/05/2024 11:14

Aby to zrobić porządnie należy odkupić ziemię od Piastovej i innych sąsiadów aby nie robić kolejnej prowizorki. Miło, że nowy Starosta widzi ten odwieczny problem.

mieszkaniec
10/06/2024 10:32
Odpowiedź  kierowca

A jak był prezydentem miasta, to tego latami nie widział? Będzie z niego taki starosta, jaki prezydent?© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.