|  Rafał Wichniewicz  |  4 komentarze

OSP Powidz z rozbudowaną remizą

źródło: Gmina Powidz

Druhowie z OSP Powidz zyskali powiększoną remizę – w trakcie uroczystości Powiatowego Dnia Strażaka nastąpiło jej oficjalne otwarcie.

Budynek służący Ochotniczej Straży Pożarnej w Powidzu został ukończony już wczesną wiosną br. Obiekt został rozbudowany o ponad 300 metrów kwadratowych, w tym dwa garaże, część biurową, szatnię oraz pomieszczenia na cele dodatkowej działalności jednostki. W starej części budynku, również poddanego remontowi, planuje się ulokowanie posterunek Policji.

W minioną sobotę odbyły się uroczystości otwarcia rozbudowanej remizy, połączone z powiatowymi obchodami Dnia Strażaka. Rozpoczęły się od przecięcia wstęgi przez przedstawicieli miejscowego samorządu oraz druhów z jednostki, a następnie poświęcono nowy obiekt oraz sprzęt, który został zakupiony na potrzeby OSP.

Tuż po tym uczestnicy udali się do miejscowego kościoła, gdzie odprawiona została Msza święta, po której udano się na teren ośrodka wypoczynkowego, gdzie kontynuowano uroczystości. W ich trakcie wręczono medale i wyróżnienia strażakom oraz osobom zasłużonym dla pożarnictwa. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kuntakinte
Kuntakinte
30/05/2024 21:59

Ksiądz z swoimi kropidełkiem Najważniejszy bez niego nie odbędzie się żadna impreza publiczna co za kraj .Co za kraj tylko w Polsce takie zabobony bez księdza ani rusz

Pon
Pon
31/05/2024 12:55
Odpowiedź  Kuntakinte

Polska jenzyk tródna jenzyk?

nemo
nemo
31/05/2024 15:13
Odpowiedź  Kuntakinte

Glupis, jak to „kropidelko”. I tyle w temacie!

emigrant
emigrant
01/06/2024 20:47
Odpowiedź  Kuntakinte

Ty niedorowiniety komentatorze, nie obrazaj Afrykanow, bo oni sa znacznie madrzejsi od ciebie. I o jakich ty zabobonach mowisz? Nie wiesz, co to jest wiara w Boga? Pamietaj, ze bez Niego ani rusz do zycia na wieki!© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.