|  Rafał Wichniewicz  |  2 komentarze

W Powidzu otwarto posterunek Policji

źródło: KPP Słupca

Dobra wiadomość dla mieszkańców Powidza, jak i osób wypoczywających w tej miejscowości oraz na terenie gminy – utworzony został posterunek Policji, który będzie zabezpieczać tę część powiatu słupeckiego.

W minioną środę 5 czerwca 2024 roku w Powidzu odbyło się uroczyste otwarcie Posterunku Policji. Nowa siedziba policjantów powstała w budynku miejscowej OSP, przy współpracy samorządu lokalnego z Policją. Jest to efekt zabiegów, jakie czyniły miejscowe władze w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców oraz odwiedzających tę gminę.

W uroczystości otwarcia wzięli udział przedstawiciele KPP Słupca, Starostwa Powiatowego w Słupcy oraz władz Gminy Powidz. W trakcie wydarzenia, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. insp. Violetta Mójta oraz wójt Jakub Gwit i Komendant Powiatowy insp. Roman Ciesielczyk przekazali na ręce Kierownika Posterunku asp. sztab. Arkadiusza Adamskiego symboliczny klucz.

– Nowy obiekt z nowoczesnym wyposażeniem, z pewnością zwiększy komfort pracy funkcjonariuszy, ale przede wszystkim ułatwi mieszkańcom gminy i turystom, tak licznie odwiedzającym tereny nad Jeziorem Powidzkim w okresie letnim, dostęp do Policji, a zwłaszcza swojego dzielnicowego, dzięki czemu mogą czuć się jeszcze bardziej bezpiecznie – informuje KPP Słupca. Jak dodano, w posterunku docelowo służyć ma 8 policjantów. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tom
Tom
06/06/2024 20:08

Czy służba będzie pełniona tam całodobowo?

Kuntakinte
Kuntakinte
06/06/2024 15:37

Hamerykanie będą mieli gdzie iść na skargę po oklepie od miejscowych ha ha ha ha© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.