|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Rusza poszerzanie autostrady A2. Będą utrudnienia

źródło: Google Street View

To ważna informacja dla zmotoryzowanych z naszego regionu, dojeżdżających codziennie do pracy w Poznaniu i okolicy. Ruszają prace związane z poszerzeniem A2.

W lutym br. informowaliśmy, że planowane jest poszerzenie autostrady A2 od węzła Poznań Wschód (zjazd z S5) do Poznań Krzesiny. Obecnie dwupasmowy odcinek ma zostać poszerzony o trzeci pas na długości 10 kilometrów. Prace, które polegać będą na wykorzystaniu rezerwy terenowej, ale też przebudowie mostów i całej infrastruktury, mają potrwać półtora roku.

Jak poinformowała Autostrada Wielkopolska, 10 czerwca rozpoczną się prace przygotowawcze: – Drogowcy rozpoczną odgradzanie terenu, na którym będą prowadzone prace, wytyczą tymczasowe pasy włączania się do ruchu oraz do jazdy na wprost, zgodne z zatwierdzoną tymczasową organizacją ruchu, oraz wybudują tymczasowe przejazdy przez pas rozdziału pomiędzy jezdniami na odcinku pomiędzy węzłami Poznań Krzesiny a Poznań Wschód. Jak dodano, utrzymane mają zostać dwa pasy ruchu. Spodziewać się można, jak przy innych tego typu przypadkach, że wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości.

Właściwe prace budowlane ruszą 17 czerwca i docelowo obejmą nie tylko poszerzenie o trzeci pas, ale także remonty istniejących jezdni na łącznej powierzchni 280 tys. metrów kwadratowych. – Prace podzielono na etapy i zaplanowano w taki sposób, aby mogły odbywać się bez konieczności zamykania autostrady dla kierowców – dodano.

Prace mają potrwać do końca 2025 roku. Obecnie na autostradowej obwodnicy Poznania natężenie ruchu wynosi 56 tys. pojazdów na dobę.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.