|  Rafał Wichniewicz  |  2 komentarze

W niedzielę eurowybory

W najbliższą niedzielę odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. W naszym regionie uprawnieni będą mogli wybrać jednego z kilkudziesięciu kandydatów.

Nadchodzące wybory są drugimi w tym roku, ale nie mniej ważnymi. To od udziału w nich decydować będzie reprezentacja Polski w Parlamencie Europejskim kolejnej kadencji, trwającej do 2029 roku.

Głosowanie odbędzie się w niedzielę 9 czerwca 2024 roku w godzinach od 7 do 21 – w tym czasie otwarte będą lokale wyborcze.

Osoba uprawniona do udziału w głosowaniu w okręgu nr 7 (województwo wielkopolskie) otrzyma listę 90 nazwisk kandydatów, podzielonych na 9 list komitetów wyborczych.

Oddanie głosu polega na postawieniu znaku „X” w kratce po lewej stronie, obok nazwiska jednego z kandydatów z tylko jednego komitetu. Ważne jest, by – zgodnie z przepisami – znak „X” był postawiony w taki sposób, aby dwie linie przecinały się w obrębie kratki.

W całej Polsce wybieranych będzie 53 europosłów, ale same wybory, zależnie od kraju, już się rozpoczęły. W niedzielę 9 czerwca do urn pójdą mieszkańcy dwudziestu krajów Unii Europejskiej.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wilk
wilk
07/06/2024 13:55

Precz z eurokołchozem i tzw. zielonym ładem,mam nadzieje,że mieszkańcy pójdą po rozum do łepetyny i zagłosują z prawicą,a nie lewakami z pod znaku po,zsl,ujowni czy lewaków,bo to środowisko niszczy podatkami i idiotycznymi pomysłami z Księżyca mieszkańców Europy w tym Polski!!

Jonny
Jonny
07/06/2024 11:54

czy znowu te same panie z Urzędu Miasta będą w komisjach wyborczych ? one są na etacie tam dodatkowo ?© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.