|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Przebudowany węzeł Łubowo na S5 czeka na odbiór

źródło: Gmina Łubowo

W niedługim czasie można się spodziewać otwarcia dla zmotoryzowanych przebudowanego węzła na S5, znajdującego się na wysokości Fałkowa.

To jedna z najważniejszych inwestycji gminy Łubowo, jaką zrealizowano w ostatnich latach. Założeniem było przebudowanie węzła w taki sposób, by umożliwić bezpośrednie skomunikowanie terenów przemysłowych z S5. Do tej pory bowiem ciężarówki z dostawami oraz odebranym towarem musiały kierować się przez Fałkowo. 

W ramach zadania przebudowano wschodnią część węzła, gdzie w miejsce dotychczasowego wjazdu i zjazdu z wiaduktu powstało rondo, do którego doprowadzono też drogę prowadzącą do strefy przemysłowej. To rozwiązanie pozwala dotrzeć do niej z pominięciem przejazdu przez Fałkowo.

– Jest nam bardzo miło poinformować, że prace budowlane związane z rozbudową węzła “Łubowo” drogi ekspresowej S5 w Fałkowie – jednej z najważniejszych, strategicznych inwestycji Gminy Łubowo-  zostały zakończone. Trwa procedura odbiorowa. Zakończenie inwestycji zostało zgłoszone do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego wg właściwości – informuje Urząd Gminy Łubowo.

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu z Rządowego Funduszu Polski Ład na kwotę niemal 10 mln zł. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 16 mln 837 tys. złotych.  

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkanka z Fałkowa
Mieszkanka z Fałkowa
17/06/2024 19:39

Brawo Gmina Łubowo .Najlepsza gmina w powiecie gnieżnieńskim .© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.