|  Rafał Wichniewicz  |  3 komentarze

Otwarto przebudowany węzeł Łubowo na S5

We wtorkowe przedpołudnie odbyła się krótka uroczystość otwierająca najdroższą inwestycję gminy Łubowo ostatnich lat. Od tej pory strefa przemysłowa będzie miała wygodniejszy wjazd i zjazd z S5.Na tę inwestycję czekali mieszkańcy Fałkowa, ale także tej części gminy Łubowo oraz przedsiębiorcy, którzy już wybudowali swoje firmy w strefie przemysłowej lub dopiero planują to uczynić. Mowa o przebudowie węzła na S5, który umożliwia zjazd z drogi ekspresowej bez konieczności przejeżdżania przez wieś, tylko bezpośrednio na tereny inwestycyjne lub do przedsiębiorstw, które już tam powstały.

– Udało się rozpocząć budowę we wrześniu 2023 roku, zaczęło się od drogi serwisowej i łącznicy w kierunku „eski”, bo na to decyzję wydawało Starostwo, a węzeł ruszył w październiku. Pogoda była łaskawa, ponieważ nie było mrozów – mówił wójt Andrzej Łozowski dodając, że wsparcie w kwocie 10 mln złotych z Polskiego Ładu znacząco wsparło inwestycję i odciążyło finanse gminy: – Mieliśmy wiele szczęścia, ponieważ przetarg opiewał na 16 mln 800 tys. złotych i była to kwota znacząca w naszym budżecie. Dlatego chciałbym podziękować radnym VIII kadencji za podjęcie odważnej decyzji.

Przebudowany węzeł umożliwia bezpośredni dojazd do strefy przemysłowej z S5, gdzie znajduje się 120 hektarów terenów inwestycyjnych. Na tę chwilę na tym terenie znajduje się firma Bovelli oraz Maxcess, ale – jak zapowiedziano – mają się pojawić kolejne.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Shadow
Shadow
20/06/2024 17:01

Bez księdza i przecięcia wstążki przez elyte droga nie mogła by być użykowana …

Miś że
Miś że
20/06/2024 11:50

A czy facet w czarnej sukience też pracował przy budowie?

Marek
Marek
18/06/2024 18:10

Czy za tę przebudowę zapłacił też ze swoich podatków ten pan z kropidłem ? Jeśli tak, to witam w Klubie podatników. Jeśli nie, to co tam robi ?© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.