|  Rafał Wichniewicz  |  3 komentarze

Okradają kasy od automatycznych toalet nad „Wenecją”. Teraz opłaty tylko kartą

źródło: Urząd Miejski

Miasto ponosi duże straty, spowodowane przez wandali powodujących uszkodzenia w toaletach samoobsługowych w Parku Piastowskim.

Urząd Miejski poinformował, że od tej pory w tych przez tyle lat oczekiwanych przybytkach, płacić można będzie tylko kartą. Powód? Akty wandalizmu, dokonywane przez osoby dobierające się do kas.

– Toalety samoobsługowe na Wenecji służą nam wszystkim od zeszłego roku – niestety od jakieś czasu mierzymy się z kradzieżami pieniędzy z automatów oraz uszkodzeniami mechanizmów płatności – informuje Magistrat. Jak dalej dodano, naprawa urządzeń będzie kosztować około 20 tys. złotych, a kradzież gotówki jest na poziomie 1500 złotych: – Od dziś w toaletach samoobsługowych nie będzie już możliwości zapłacenia gotówką – pozostaje płatność bezgotówkowa – przekazano.

Jak dalej napisał Urząd Miejski: – Liczymy że złodzieje, który znaleźli sobie dość osobliwy sposób na wzbogacanie się – znajdą sobie legalne zajęcie.

To nie są pierwsze akty wandalizmu nad „Wenecją”. Uszkadzane były już hamaki, malowane flamastrem były ławki i śmietniki oraz uszkodzono urządzenie na placu zabaw. Pozostaje pytanie – czy tego nie widzi monitoring?

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wodzirej
wodzirej
20/06/2024 07:27

Ta „Wenecja” to wielkie śmietnisko i patologia.Kto tym zarządza?.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
19/06/2024 18:32

Banda pasożytów społecznych

Zuzanna
Zuzanna
19/06/2024 12:12

Skoro chcesz znać odp.na to pytanie to poprostu zapytaj co widzi monitoring i ilu sprawców wykryli operatorzy? Pytanie nic nie kosztuje,przynajmniej nie będziesz wylewał fali hejtu na pracowników obsługujących te urządzenia. Taka winna być rola rzetelnego dziennikarstwa. Ale w Gnieźnie to normalka.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.