|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Zakończenie roku szkolnego w „Siódemce”

„Witajcie wakacje” – te i inne hasła można zobaczyć lub usłyszeć dzisiaj w wielu szkołach. Kończy się kolejny rok nauki i rozpoczynają dwa miesiące wolnego.

Od piątkowego rana ulice wypełniły się odświętnie ubranymi dziećmi, które tłumnie podążają do swoich szkół na jedną godzinę – zakończenia roku. Na placach i boiskach odbywają się apele, na których żegna się absolwentów lub odchodzących pracowników i dokonuje pewnych podsumowań. Nie inaczej było w Szkole Podstawowej nr 7 w Gnieźnie.

– Myślę, że jest to ten najbardziej radosny dzień w roku szkolnym, zarówno dla uczniów, jak i pracowników szkół, administracji i obsługi oraz nauczycieli. Dla jednych i drugich kończy się rok pracy, uczniowie oczywiście otrzymują swoje świadectwa i to jest uwieńczeniem ich roku pracy. Pracownicy natomiast mają satysfakcję, że mogli przez kolejny rok kształtować młode pokolenie i myślę, że każdy z nich zasłużył na odpoczynek, wakacje – mówił prezydent Michał Powałowski, który był obecny na zakończeniu roku. 

Poza podsumowaniami i podziękowaniami, nie zabrakło też pożegnań. W tym roku odchodzą ze swoich stanowisk dwie dyrektorki szkół, prowadzonych przez Miasto Gniezno – Anna Knocińska z SP nr 7 oraz Arleta Wojdanowicz z SP nr 9. 

W minionym roku szkolnym w placówkach prowadzonych przez Miasto Gniezno uczyło się 4485 uczniów, z czego 162 to byli uczniowie z Ukrainy.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zbig
Zbig
21/06/2024 11:04

Wszystko ładnie pięknie ale szkoła powinna być świecka więc po co ten biskup tam© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.