|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Młodzież z OSP wzięła udział w obozie szkoleniowym

źródło: Gmina Gniezno

Przedstawiciele kilku młodzieżowych drużyn pożarniczych z całego powiatu wzięło udział w trzydniowym obozie integracyjno-szkoleniowym, który odbył się w Modliszewie.

O wartości inicjatywy, która odbyła się w miniony weekend, niech świadczy fakt, że pojawiły się tam MDP nie tylko z powiatu gnieźnieńskiego, ale także wągrowieckiego. Wszystko po to, by młodzież i dzieci, która jeszcze nie bierze udziału w akcjach w swoich rodzimych OSP, mogła już przyswajać wiedzę. Wszak może się ona przydać każdego dnia i o każdej porze w najróżniejszych sytuacjach.

Modliszewo po raz czwarty gościło uczestników obozu, w ramach którego zebrało się około 90 uczestników zaangażowanych w młodzieżowych drużynach pożarniczych. Dla większości z nich jest to okazja nie tylko do ćwiczeń, sprawdzania swoich umiejętności i przełamywania barier, ale także integracji. Organizatorzy przygotowali dla uczestników liczne zadania terenowe, teoretyczne i praktyczne, w tym także z zakresu udzielania pierwszej pomocy, działań na wysokości czy gaśniczych. 

Obóz został zainaugurowany przez pomysłodawcę, którym jest Dawid Bąkowski z OSP Modliszewo i rozpoczął się oficjalną odprawą oraz meldunkiem złożonym Komendantowi Powiatowemu PSP w Gnieźnie bryg. Marcie Kasprzyckiej. W rozpoczęciu trzydniowego wydarzenia wzięli udział także samorządowcy oraz przedstawiciele KP PSP Wągrowiec. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.