|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Nowa, powiększona stacja dializ w gnieźnieńskim Szpitalu

Dzięki remontowi pomieszczeń, które znajdują się w budynku lecznicy przy ul. św. Jana, większe grono pacjentów może zostać przyjęte do niezbędnej dializy.

Przez lata stacja dializ w Szpitalu Pomnik Chrztu Polski funkcjonowała na II piętrze. Wymagania, jakie stawia sytuacja zdrowotna na terenie powiatu gnieźnieńskiego sprawiała, że konieczna stało się jej powiększenie. Zdecydowano, że na ten cel wykorzystana zostanie przestrzeń na I piętrze, gdzie dawniej mieścił się oddział paliatywny. 

W pierwszej połowie roku wykonano remont I piętra, w którym ulokowano już nową stację dializ. Tą prowadzi podmiot zewnętrzny – firma Fresenius. 

– Poprzednia stacja dializ, która znajdowała się piętro wyżej, miała 13 stanowisk dializacyjnych i mogła zapewnić opiekę i leczenie maksymalnie 75 – 76 pacjentom. Potrzeby naszego powiatu i okolicznych gmin z powiatów ościennych są znacznie większe, dlatego od miesiąca funkcjonujemy w tej przestrzeni. Od początku lipca mamy uzbrojone i funkcjonujemy na 17 stanowiskach dializacyjnych z możliwością rozbudowania o jeszcze jedno, 18. stanowisko. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić opiekę i leczenie nerkozastępcze dla maksymalnie 108 osób. Na najbliższe miesiące i lata powiat gnieźnieński i ościenne jesteśmy w stanie zapewnić opiekę wszystkim pacjentom, którzy tego potrzebują – powiedział Bartosz Kaźmierczak, ordynator stacji dializ. 

Po relokacji stacji, stacja może nie tylko udzielać usługę dializy większej liczbie pacjentów, ale także oferować im większy komfort podczas wizyty w ośrodku. To duże udogodnienie, biorąc pod uwagę potrzeby społeczności lokalnych w tym zakresie. W czwartek 11 lipca odbyła się krótka uroczystość otwarcia przy udziale dyrekcji szpitala oraz w obecności samorządowców i przedstawicieli firmy Fresenius Medical Care Polska. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gosia
Gosia
11/07/2024 17:40

Super..to jest dobre info..ale zle jest takie , że jakiś bezmyślny idiota z dyrekcji likwiduje zespoły transportu medycznego. Nie dosyć, że Ci dobrzy ludzie pracują za miskę ryżu to jeszcze dorzuca się im transportów za zlikwidowane zespoły. Opublikujcie nazwisko tego dobroczyńcy mieszkańców powiatu-likwidatora karetek!!© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.