|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Wiesz, gdzie koczują bezdomni? Zgłoś to na Mapie Bezpieczeństwa

Bezdomność

Policjanci zachęcają mieszkańców do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, by tam zgłaszać potencjalnie nieznane miejsca koczowania osób bezdomnych.

Nastała zimowa aura, a w raz z nią pojawia się wciąż problem bezdomności. O ile policjanci oraz strażnicy miejscy starają się na bieżąco kontrolować miejsca ich przebywania w znanych sobie lokalizacjach, to nie da się ukryć iż takich koczowisk może być więcej. Służby nie od razu o wszystkich wiedzą, dlatego warto je zgłosić – telefonicznie lub też za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. 

– Każdego roku w sezonie zimowym odnotowuje się przypadki zgonów osób, szczególnie bezdomnych i samotnych, których przyczyną jest nadmierne wychłodzenie organizmu. Powodem zagrożenia ich  życia bywa nie tylko ujemna temperatura, ale także pożar lub zatrucie tlenkiem węgla – informuje KPP Gniezno. Policjanci zachęcają do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która jest mobilnym narzędziem, pomagającym w zgłaszaniu różnych zjawisk mających miejsce na terenie miasta czy powiatu: – Pozwala ona wskazać użytkownikom miejsca przebywania osób bezdomnych, potrzebujących pomocy. Znacznik ten staje się szczególnie ważny w okresie zimowym. Panujące warunki atmosferyczne jak również prognozy pogody na najbliższe dni nie są optymistyczne. Pamiętajmy także o osobach samotnych, chorych jak i nieporadnych życiowo. Jeden telefon, jedno kliknięcie – tak niewiele trzeba, aby pomóc.

Pamiętajmy, że zgłaszane tam informacje nie są traktowane jako alarmowe – w przypadku nagłego zagrożenia bezpieczeństwa, należy dokonywać tego telefonicznie pod numerem 112.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa: KMZB jest mobilnym narzędziem, które ma realny wpływ na poprawę naszego bezpieczeństwa.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
Tomek
22/11/2022 12:08

Kiedyś zgłaszałem nieprawidłowe parkowanie a i tak nadal w tym samym miejscu parkują i nikt z tym nic nie robi. Ile można tak zgłaszać????© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.