|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Wojewoda pisze o uruchomieniu syren, Miasto o „cichej próbie”

Syrena alarmowa

Rozdźwięk – tak można opisać komunikaty, jakie są publikowane przez dwie różne jednostki, które jednocześnie zajmują się systemem ostrzegania ludności m.in. poprzez publiczne alarmy dźwiękowe.

W miniony wtorek 22 listopada informowaliśmy, że na polecenie Wojewody Wielkopolskiego w czwartek 24 listopada w godzinach od 8 do 18 ma zostać przeprowadzony trening systemu wykrywania i alarmowania oraz wczesnego ostrzegania. Jak zawarto w treści maila, przesłanego z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, we wskazanym czasie miały zostać m.in. uruchomione syreny.

Dzisiaj Urząd Miejski w Gnieźnie (do którego należy system na terenie miasta) poinformował, że alarm nie będzie przeprowadzony w formie dźwiękowej: – Jutro zgodnie z zaleceniem Wojewody Wielkopolskiego zostanie przeprowadzona próba działania miejskich syren. To będzie cicha próba! Wszystko po to, żeby nie niepokoić mieszkańców Gniezna.

Pozostaje więc pytanie o to, dlaczego w formie komunikatów kierowanych przez oficjalne jednostki wprowadza się mieszkańców w błąd i wcześniej nie ustala się założeń do przeprowadzenia tych ćwiczeń.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Niepokorny
Niepokorny
25/01/2023 14:49

To powolne przymiarki do wojny. Prywaciarze szmaciarze, Urzędasy bąków zbijasy i profesorki nauk zbytecznych niech się uczą strzelać z wiatrówek, jeździć tym złomem z rurą z przodu i latać nielotami. Mają ciepłe posadki, mieszkania kupione za bezcen. Normalni ludzie nie będą walczyć bo nie ma czym i o co© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.