|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Wojewoda pisze o uruchomieniu syren, Miasto o „cichej próbie”

Syrena alarmowa

Rozdźwięk – tak można opisać komunikaty, jakie są publikowane przez dwie różne jednostki, które jednocześnie zajmują się systemem ostrzegania ludności m.in. poprzez publiczne alarmy dźwiękowe.

W miniony wtorek 22 listopada informowaliśmy, że na polecenie Wojewody Wielkopolskiego w czwartek 24 listopada w godzinach od 8 do 18 ma zostać przeprowadzony trening systemu wykrywania i alarmowania oraz wczesnego ostrzegania. Jak zawarto w treści maila, przesłanego z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, we wskazanym czasie miały zostać m.in. uruchomione syreny.

Dzisiaj Urząd Miejski w Gnieźnie (do którego należy system na terenie miasta) poinformował, że alarm nie będzie przeprowadzony w formie dźwiękowej: – Jutro zgodnie z zaleceniem Wojewody Wielkopolskiego zostanie przeprowadzona próba działania miejskich syren. To będzie cicha próba! Wszystko po to, żeby nie niepokoić mieszkańców Gniezna.

Pozostaje więc pytanie o to, dlaczego w formie komunikatów kierowanych przez oficjalne jednostki wprowadza się mieszkańców w błąd i wcześniej nie ustala się założeń do przeprowadzenia tych ćwiczeń.

#Tagi

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.