Społeczność studencka, wykładowcy, zaproszeni goście wzięli udział w oficjalnym rozpoczęciu roku akademickiego w Akademii Nauk Stosowanych im. Hipolita Cegielskiego.
Uczelnia weszła w kolejny rok swojej działalności w nowym miejscu – oddanym do użytku budynku nr 7, który stanowi siedzibę rektoratu (zobacz więcej). W ulokowanej na parterze auli, której do tej pory tak bardzo brakowało w tym miejscu, zgromadzili się wszyscy w poniedziałkowy ranek 7 października na inauguracji – tę rozpoczęło tradycyjnie wejście władz uczelni oraz wprowadzenie sztandaru ANS Gniezno.
– Cieszy nas rekrutacja. Tak dobrej nasza szkoła jeszcze nie zanotowała – pierwszy rok rozpocznie ponad stu studentów więcej niż w roku ubiegłym, a więc jest 300 studentów na pierwszym roku. Jest to fantastyczny wynik i bardzo się z tego powodu cieszymy. Jest to powód do ogromnej radości i satysfakcji z opinii, jaką cieszy się nasza szkoła – mówił prof. dr hab. n. med. Paweł Chęciński, rektor ANS Gniezno. Podkreślił znaczenie oddania do użytku odnowionego budynku, a także dodał, iż uczelnia przygotowuje dokumentację na kolejne obiekty – w tym remont sali gimnastycznej. Póki co jednak jest to jeszcze melodia przyszłości, ale planowane są także nowe kierunki kształcenia. Wszystko po to, by dopasowywać się do potrzeb rynku: – Mając możliwości prawidłowej edukacji, przygotowujemy dokumentację nowego kierunku – tym razem z zakresu nauk społecznych, a mianowicie psychologii. Chcemy skoncentrować się na kształceniu psychologów dedykowanych osobom w podeszłym wieku oraz chorym po udarach mózgu oraz chorym z różnymi uzależnieniami – dodał rektor.
Następnie głos zabrali zaproszeni na uroczystość goście, po czym przedstawiciele pierwszego roku złożyli ślubowanie, po czym otrzymali symboliczne nominowanie na studentów. Całość dopełnił wykład Pawła Kochańskiego nt. historii 17. Pułku Ułanów Wielkopolskich, który stacjonował w dawnych koszarach.
W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.