|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Biletomaty w autobusach MPK już uruchomione

Biletomat

Po przeprowadzonych testach oraz konfiguracji urządzeń, pasażerowie wybierający się w podróż autobusami MPK mogą korzystać już z biletomatów.

Wszystkie autobusy MPK Gniezno, które jeżdżą na każdej linii, wyposażone zostały w urządzenia do sprzedaży biletów. Jednocześnie na stałe znika możliwość dokonania tego zakupu u kierowcy (co było zawieszone od ponad dwóch lat).

W urządzeniach istnieje możliwość wyboru wersji językowej oraz rodzaju zakupu biletu, a także przysługującej ulgi. Opłatę można wnieść za pomocą karty bankowej lub telefonu przystosowanego do takiej funkcji. Po wydrukowaniu biletu należy go skasować.

Koszt całego przedsięwzięcia wyniósł 650 tys. złotych – obejmowało to zakup urządzeń, licencji na oprogramowanie, montaż oraz zapewnienie 5 lat gwarancji.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.