|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Cechowa Szkoła Rzemieślnicza ma swój sztandar

Źródło: Cechowa Szkoła Rzemieślnicza

W miniony czwartek w murach Instytutu Kultury Europejskiej odbyła się uroczystość nadania sztandaru Cechowej Szkole Rzemieślniczej.

Placówka, która istnieje na mapie edukacyjnej Gniezna od 2014 roku, od teraz może szczycić się posiadaniem własnego sztandaru. Szkoła, której zadaniem jest uczenie na kierunkach zawodowych, doczekała się tego historycznego momentu.

Uroczystość odbyła się w Instytucie Kultury Europejskiej, gdzie uczniowie placówki także na co dzień kształcą się w swoich kierunkach. Na wydarzenie przybyło wielu zaproszonych gości, a poza parlamentarzystami i samorządowcami, także przedstawiciele Cechu Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości, liczni przedsiębiorcy zrzeszeni w tej organizacji oraz sami uczniowie.

Po prezentacji sztandaru oraz starań o jego wykonanie, dokonano oficjalnego poświęcenia, a następnie symbolicznego wbicia gwoździ w drzewiec. Po tym został on zaprezentowany wszystkim obecnym w auli, a w dalszej kolejności ślubowanie złożył pierwszy poczet szkoły. Wkrótce też podobny krok uczynili uczniowie klas pierwszych CSR.

#Tagi

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.