Jak jeździ się rowerem w Gnieźnie? – to ogólne pytanie, które zostało rozłożone na 30 innych, na które można odpowiedzieć w ankiecie zorganizowanej przez Polską Unię Mobilności Aktywnej. Każdy może podzielić się swoją oceną na temat jazdy rowerem w mieście.
Badania Klimatu Rowerowego są próbą zebrania opinii o jakości warunków korzystania z roweru w Polsce. Od 2018 roku organizuje je PUMA – Polska Unia Mobilności Aktywnej. W ramach przygotowanej ankiety, każdy użytkownik tych jednośladów, anonimowo może odpowiedzieć na 30 pytań. Porusza się w nich kwestie dotyczące tego, jak wygląda szeroko rozumiana polityka rowerowa na terenie Gniezna.
– Każda odpowiedź to cenna wskazówka dla samorządów, które chcą lepiej zrozumieć potrzeby osób jeżdżących na rowerach. Wypełnienie ankiety zajmuje tylko kilka minut, a efekty mogą wpłynąć na kierunki rozwoju Twojego miasta – informują organizatorzy.
Pytania nie mają charakteru otwartego, a skala ocen wynosi od 1 (pozytywnie) do 6 (negatywnie).
Ankietę można wypełnić tutaj: https://www.interankiety.pl/a/bkr2024
W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.
Ta ankieta jest potrzebna wyłącznie po to, by ktoś mógł na jej podstawie, napisać pracę magisterską, albo ….pracę doktorską. Inne prawdopodobieństwo jest takie, że ktoś wyczuł pieniądze jakie można dostać z Unii EUROPEJSKIEJ i teraz z ich pomocą robi ankietę, niby niezbędną władzom samorządowym. Trzecia możliwość jest taka, że ktoś ma… „dobre kontakty ” z panią ministerką od ochrony środowiska i z MINISTERSTWA dostanie ekstra pieniądze. Ale musi się najpierw wykazać właśnie taką ankietą !!
Wg mnie miasto pod kątem infrastruktury rowerowej się rozwija, jest dobrze w porównaniu do lat poprzednich, spodziewam się, że będzie jeszcze lepiej. Kiedy część rowerzystów przesiądzie się na rowery elektryczne oraz hulajnogi wzrośnie nam ruch rowerowy. Spodziewam się tego, sam korzystam. Kiedy jest powyżej 5 stopni jeżdżę hulajnogą do centrum załatwiać krótkie sprawy – jeżdżę ponieważ mam dobre drogi, jeżdżę także ścieżkami rowerowymi, w godzinach szczytu jestem w tym samym czasie jakbym jechał autem, parkuję bez niepotrzebnego poszukiwania miejsca i opłat.
Żeby za dużo nie słodzić, to powiem o minusach – ul Roosevelta – słabo jest to rozwiązane także z perspektywy kierowcy samochodu, trzeba uważać.
Brakuje mi ścieżki na całej długości ul Reymonta
Jak się jeździ rowerem po Gnieźnie ? Ryzykując życiem i zdrowiem po poszatkowanych na kawałki drogach rowerowych , które powstają bez planu i szerszej perspektywy . Centrum miasta istnieje tylko dla samochodów i ewentualnie pieszych – całkowity brak dróg dla rowerów , strach wysłać dziecko rowerem do szkoły , może zginąć . Ale jest to o wiele szerszy problem , bo w Polsce panuje kult samochodu , są budowane parkingi , drogi i cala infrastruktura, ale tylko dla aut ( z małymi wyjątkami w miejscowościach turystycznych i miastach i miasteczkach gdzie włodarze mają jakąkolwiek wizję rozwoju transportu zeroemisyjnego ) , a korzystający z transportu publicznego albo rowerów traktowani są jako ,, ci gorsi ” . Tu trzeba zmiany w wizji i wyobrażeniu sobie innego świata , albo innego kraju , np . Holandii , Danii , gdzie transport oparty na samochodach spalinowych nie jest priorytetem.