2023 rok będzie sporym wysiłkiem finansowym dla każdego samorządu. W przypadku powiatu gnieźnieńskiego, mimo tych trudności, planuje się realizację kilku zakładanych zadań.
Projekt budżetu powiatowego na 2023 rok planuje się w dochodach na poziomie 196 mln 772 tys. złotych, a wydatków na poziomie 215 mln złotych 97 tys. złotych. Oznacza to deficyt na poziomie 18 mln 325 tys. złotych. Jest on mniejszy od ubiegłorocznego o około 1,5 mln złotych.
– Kiedy na samym początku spływały do nas zadania, które miały zostać wykonane, przy spięciu budżetu okazało się, że brakuje 31 milionów złotych. W związku z tym trzeba było do budżetu podejść mocno radykalnie. Kobieta by powiedziała, że gorset został mocno ściągnięty, ale bezsprzecznie ilość inwestycji, które zostaną przeprowadzone, robią spore wrażenie – stwierdził dzisiaj starosta Piotr Gruszczyńsk, przedstawiając założenia budżetowe.
W ramach inwestycji planuje się m.in. budowę sali gimnastycznej dla Zespołu Szkół Technicznych za 10 mln zł (środki z Polskiego Ładu), termomodernizację Zespołu Szkół Ekonomicznych (pierwszy etap) na poziomie 1 mln 750 tys. złotych, a także termomodernizację I LO i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej o wartości 9 mln (4,7 mln z budżetu, reszta z Polskiego Ładu).
Dodatkowo planuje się przeznaczyć 4,5 mln złotych na inwestycje drogowe, które będą realizowane w Karniszewie, Dziećmiarkach, Żydowie, Strzyżewie Paczkowym, a w Gnieźnie przy ul. Słowackiego oraz 3 Maja. Dodatkowo planuje się także zadania związane z dalszą modernizacją obiektu PCPR przy ul. Sienkiewicza (700 tys. złotych) oraz w Szpitalu Pomnik Chrztu Polski (1 mln 690 tys. złotych).
– Nasza kadencja może pochwalić się tym, że na przestrzeni ostatnich 12 lat, ten zarząd przeprowadził kwotowo największa ilość inwestycji. I to mimo, że przez obóz rządzący zostaliśmy pozbawieni środków zewnętrznych, które na nas nadal czekają w Brukseli. Moi poprzednicy mogli z tego korzystać pełnymi garściami, a my jesteśmy tego pozbawieni. Mam nadzieję, że niektórym politykom rozum wróci do głowy – stwierdził starosta.
Sesja budżetowa Rady Powiatu Gnieźnieńskiego ma się odbyć w drugiej połowie grudnia br.
W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.
To właśnie przez takich ludzi jak Pan starosta i jego wyborcy Polska miała rozbiory i wojny. Dziękujemy za zdradę Polski.
Pieniądze leżą na ulicy, a raczej na lampie….Jeszcze nie ma zmroku a w wielu miejscach świecą się latarnie. Gdyby oświetlały się prawidłowo, wraz z zapadającym zmierzchem widać byłoby różnicę na rachunkach.
Czy Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego podlega pod POLSKI RZĄD czy pod jakąś komisję unijną w Brukseli? Panie Starosto? !! Za co, chciałby Pan dostać pieniadze z Brukseli ? Za podległość pod rząd w Berlinie? Gniezno już było w zaborze pruskim i nie zamierza pod ten niemiecki but wracać ! Polak zawsze obywał się bez Niemców, Bez ich czołgów i bez ich marek. Chłop polski Drzymała mieszkajac długie lata w wozie, zamiast we własnym domu, za rzadne pieniądze nie chciał oddać polskiej ziemi Niemcom. Wolał cierpieć niewygody w wozie ale ziemi okupantowi nie sprzedał. To Był prawdziwy Polak !. . .
Panie Wiesławie do lekarza czas pójść
Pan Wieslaw przypadek stracony z medycznego p/tu .
Skoro z pana taki patriota, to proponowałbym naukę ortografii. „Rzadne”?