|  Rafał Wichniewicz  |  4 komentarze

Żuraw budowlany stanął na ulicy. Utrudnienia mają potrwać jakiś czas

Żuraw budowlany na ul. Wyszyńskiego

Zmotoryzowani gnieźnianie, korzystający z przejazdów przez centrum miasta, najpewniej nie są zaskoczeni kolejnymi utrudnieniami, jakie pojawiły się na ul. Wyszyńskiego. Te, jak udało się nam dowiedzieć, tym razem mają potrwać przynajmniej kilka tygodni.

Budowa zespołu dwóch bloków przy ul. Wyszyńskiego, która tym samym zapełnia pustą działkę znajdującą się w tym miejscu, na pewno spędza sen z powiek części mieszkańców. Brak wygodnego przejścia chodnikiem powoduje, że mimo oznakowania, piesi korzystali i korzystają z jezdni.

Utrudnienia w ruchu samochodowym występowały już od jakiegoś czasu i sporadycznie pojawiała się także tymczasowa sygnalizacja świetlna, regulująca ruch wahadłowo. Zawsze też działo się to bez zapowiedzi ze strony wykonawcy czy zarządcy drogi. Tak samo jest i teraz.

Żuraw budowlany stanął kilka dni temu, zajmując chodnik oraz częściowo jezdnię. Spowodowało to konieczność ponownego wprowadzenia „wahadła”, przez co na ul. Wyszyńskiego w godzinach szczytu pojawiają się zatory. Mimo iż ruch przebiega w miarę płynnie, to pojawiają się pytania, jak długo ma to potrwać.

– Na chwilę obecną inwestor wystąpił do PZD z wnioskiem na zajęcie pasa drogowego do 31.12.2022r. Zajęcie pasa drogowego może zostać przedłużone w zależności od przebiegu procesu budowlanego – poinformował nas Powiatowy Zarząd Dróg, któremu podlega ul. Wyszyńskiego. Oznacza to, że utrudnienia mogą potrwać znacznie dłużej – zależnie od dalszego postępu prac budowlanych.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Budowlaniec
Budowlaniec
11/12/2022 13:02

Żurawie można stawiać wewnątrz budowanych obiektów, ale po co ułatwiać ludziom życie

Sze
Sze
09/12/2022 23:23

Głupi będzie stał, narzekał jakie to korki spowodowała budowa na Wyszyńskiego. Utrudnienia można objechać w łatwy sposób. Całkowicie nie przeszkadza mi to, że powstaje tam inwestycja.

Babcia
Babcia
09/12/2022 16:50

pytanie co musi się stać, żeby zrobiono tam w miarę legalne i uczciwe przejście dla pieszych, bo Ci próbują przejść na drugą stronę lub przechodzą wzdłuż opłotowania budowy!

Mieszkaniec
Mieszkaniec
09/12/2022 14:34

W większych miastach to codzienność a ta ulica ma doskonałe objqzdy© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.