|  Rafał Wichniewicz  |  4 komentarze

Oddział dziecięcy ma zostać przeniesiony

W przyszłym roku w budynku szpitala przy ul. 3 Maja planowana jest kolejna inwestycja, która będzie jednym z elementów planowanego scalania wszystkich oddziałów w jednym miejscu.

Po oddaniu do użytku nowego budynku w 2021 roku, do którego trafiła część oddziałów ze starego gmachu od strony ul. 3 Maja, przychodzi pora na realizację projektu, który był w założeniu pierwszej inwestycji. Mowa o scaleniu wszystkich jednostek w jednym miejscu.

W najbliższych latach jest przeniesienie oddziału dziecięcego z ul. św. Jana do budynku przy ul. 3 Maja. Najpierw konieczny jest remont.

– Prace te będą rozłożone na przestrzeni dwóch lat – 2023 i 2024 roku. Mamy nadzieję, że jeśli zmieni się sytuacja finansowa, być może uda się to zakończyć w 2023 roku, ale takiej obietnicy teraz nie możemy złożyć – przekazała wicestarosta Anna Jung.

Na 2023 rok na remont pomieszczeń w starym budynku zaplanowanych zostało 1 mln 690 tys. złotych. W kolejnym roku przewiduje się koszty na poziomie 1 mln 800 tys. złotych: – Chcielibyśmy, aby ten oddział wyglądał godnie, dobrze, nowocześnie i żeby był jak najbardziej przystosowany do dzieci, nie tylko medycznie, ale i społecznie – przyznała wicestarosta

Co znajdzie się w budynku przy ul. św. Jana, kiedy opuści go oddział dziecięcy? Koncepcji jest kilka, ale kierunek taki sam – zdrowie mieszkańców. – Pomysłem jest, żeby w tym miejscu zainwestować w opiekę nad seniorami. Nasze społeczeństwo się starzeje i w związku z tym jest koncepcja przeznaczenia tej placówki potem na opiekę nad osobami starszymi, niepełnosprawnymi intelektualnie czy zaburzonymi psychicznie – dodała.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zdzicho
Zdzicho
10/12/2022 16:31

Przeniesienie lekarzy, by byli nowi też się przyda.

Marek
Marek
10/12/2022 14:55

Czy nasz gnieźnieński szpital do 2024 roku dotrwa? Czy do tego czasu nie zostanie zlikwidowany za długi ?

Tomasz
Tomasz
09/12/2022 21:09

A pacjentów będzie się zwozić z Ukrainy bo Gnieźnianie leczą się wszędzie tylko nie w Gnieźnie.

Daria
Daria
09/12/2022 13:12

No i super 👌© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.