Korekta rozkładu jazdy. Dwa nowe połączenia Kolei Wielkopolskich

Od niedzieli 9 marca 2025 roku wprowadzona zostanie korekta rozkładu jazdy pociągów. Dla podróżnych jadących w relacji Gniezno – Poznań pojawią się dwa dodatkowe połączenia KW w dni robocze – rano i wieczorem.
Wiosenna korekta to pewna „tradycja” poprawiania istniejącego od grudnia rozkładu jazdy, realizowana przez wszystkich przewoźników. Co prawda zmiany nie dotyczą wszystkich połączeń i relacji, ale każdy pasażer powinien uprzednio sprawdzić nowy harmonogram odjazdów, aby mieć pewność zachowania lub modyfikacji godzin wyruszania składów w określonych kierunkach.
Jak poinformowały Koleje Wielkopolskie, od 9 marca uruchomione zostaną nowe pociągi w relacji Gniezno – Poznań:
- Poznań Główny 21:26 – Gniezno 22:16, z terminem kursowania – w dni robocze.
- Gniezno 07:21 – Poznań Główny 08:12, który będzie kursował w dni robocze.
Ponadto na ww. odcinku zmienione zostaną także godziny odjazdów pociągów relacji Poznań – Pobiedziska:
- nr 70909 relacji Poznań Gł. 06:59 – Pobiedziska 07:28 – od 9 marca kursować będzie w następujących godzinach: Poznań Gł. 08:03 – Pobiedziska 08:37
- nr 70914 relacji Pobiedziska 07:41 – Poznań Główny 08:12 – od 9 marca kursować będzie w następujących godzinach: Pobiedziska 09:09 – Poznań Gł. 09:38
#Tagi
W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.



















Może na Konin by tak co dodatkowego puścić w godzinach szczytu bo składy tak napizgane ze usiąść się nie da