Autor: Rafał Wichniewicz
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 24 czerwca 2026 roku zasnęła w Bogu Maria Wojciechowska…
Apel o oszczędzanie wody w części gminy Gniezno. Możliwe czasowe ograniczenia
Mieszkańcy kilku miejscowości w gminie Gniezno zostali zaapelowani o oszczędne korzystanie z wody. Spółdzielnia Łabiszynek zwróciła się do władz gminy z wnioskiem o wprowadzenie czasowych ograniczeń w wykorzystywaniu wody z sieci na cele inne niż bytowe.
Białoruski opozycjonista i więzień polityczny Andrzej Poczobut odwiedził Gniezno
Dziennikarz, działacz polskiej mniejszości i były więzień polityczny Andrzej Poczobut po raz pierwszy odwiedził Gniezno. Wraz z żoną Oksaną spotkał się z Prymasem Polski abp. Wojciechem Polakiem oraz uczestniczył we Mszy św. odprawionej w kaplicy domu prymasowskiego. Przy tej okazji poznał także zabytki znajdujące się na Wzgórzu Lecha.
Trwa przebudowa drogi Smolary – Niewolno. Prace cały czas postępują
Powiat Gnieźnieński kontynuuje przebudowę drogi powiatowej na odcinku Smolary – Niewolno. Obecnie trwają prace związane z układaniem nowej warstwy nawierzchni, dlatego kierowcy muszą liczyć się z czasowymi utrudnieniami i zamknięciami poszczególnych odcinków trasy.
„Kocie znaki” na ulicach. Prywatna inicjatywa i finanse, a miejskie wsparcie
Znaki, czy raczej tablice informujące o obecności kotów na ulicach Gniezna, pojawiły się przy różnych punktach na terenie miasta. W centrum, na przedmieściach i to często w miejscach… z zaskoczenia. Tak jak to koty mają w zwyczaju, dlatego do kierowców mają one apelować o zwolnienie. Władze miasta przekazały, skąd ta inicjatywa i kto wyłożył swoje prywatne pieniądze.
„Wajdalizmy. Historia buntu” – spotkanie z Danielem Olbrychskim w CK eSTeDe
W ostatni dzień czerwca w Centrum Kultury „Scena to dziwna” w Gnieźnie będzie gościć wyjątkową postać. Na scenie amfiteatru pojawi się Daniel Olbrychski – legendarny aktor znany z licznych produkcji, m. in. „Ziemi Obiecanej”, „Potopu”, „Blaszanego bębenka”, „Wszystko na sprzedaż” czy „Popiołów”.
Pół kilometra chodnika. Mieszkańcy liczą na porozumienie trzech samorządów
Nie tylko duży, ale i szybki ruch samochodowy na ul. Orcholskiej nie sprzyja bezpiecznym pieszym wyprawom. Wiedzą o tym mieszkańcy Wełnicy, którzy w imieniu społeczności zwrócili się z propozycją do radnych miejskich w sprawie budowy chodnika. Temat jest złożony, ale do realizacji – potrzeba tylko chęci trzech samorządów, w tym zarządcy drogi.
Samochód rozbił się o drzewo. Kierująca przewieziona do szpitala
Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w środę rano w Gołąbkach w gminie Trzemeszno. Kierująca samochodem osobowym na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w przydrożne drzewo.
Zmiany w organizacji ruchu w centrum Gniezna. Kierowcy znów zaparkują na objeździe
W związku z głosami mieszkańców, od 25 czerwca w rejonie ulic św. Wawrzyńca, Podgórnej i Słomianka zacznie obowiązywać nowa, czasowa organizacja ruchu. Zmiany związane są z trwającą budową kanalizacji deszczowej w centrum miasta i mają ułatwić dojazd do posesji oraz poruszanie się po obszarze objętym inwestycją.
Radni doszli do porozumienia – podjęli wspólny apel ws. upamiętnienia rzezi wołyńskiej
Po zamieszaniu w sprawie dwóch apeli związanych z upamiętnieniem ofiar zbrodni wołyńskiej, które miały być omawiane na sesji Rady Miasta Gniezna, radni doszli do porozumienia w tej wyjątkowej sprawie i ostatecznie wystosowali jedną, wspólną treść dokumentu.
Długa i miejscami burzliwa debata nad miastem. Prezydent z wotum zaufania i absolutorium
Wotum zaufania i absolutorium – te dwie decyzje radnych wobec prezydenta są w przypadku naszego samorządu bardziej honorowe. Pomimo, że w przypadku braku udzielenia mogą nieść za sobą konsekwencje administracyjne, to lokalnie od lat w tej kwestii panuje koalicyjna zgodność i włodarze nie obawiają się o wynik. Tak też było na środowej sesji Rady Miasta, gdzie jednak nie zabrakło dyskusji wokół różnych tematów. Jak to już ktoś kiedyś powiedział, można się różnić i mieć inny ogląd na rządzenie miastem, a decyzje podejmuje się w głosowaniu. Część radnych więc nie poparła, a większa część...
Otwarcie basenów letnich przy ul. Spokojnej
Już w najbliższą sobotę mieszkańcy Gniezna będą mogli skorzystać z basenów letnich. Obiekt przy ul. Spokojnej rozpocznie sezon 27 czerwca, a na pierwszych gości czekać będą dodatkowe atrakcje przygotowane przez GOSiR.













