Autor: Rafał Wichniewicz
Po zamieszaniu w sprawie dwóch apeli związanych z upamiętnieniem ofiar zbrodni wołyńskiej, które miały być omawiane na sesji Rady Miasta Gniezna, radni doszli do porozumienia w tej wyjątkowej sprawie i ostatecznie wystosowali jedną, wspólną treść dokumentu.
Długa i miejscami burzliwa debata nad miastem. Prezydent z wotum zaufania i absolutorium
Wotum zaufania i absolutorium – te dwie decyzje radnych wobec prezydenta są w przypadku naszego samorządu bardziej honorowe. Pomimo, że w przypadku braku udzielenia mogą nieść za sobą konsekwencje administracyjne, to lokalnie od lat w tej kwestii panuje koalicyjna zgodność i włodarze nie obawiają się o wynik. Tak też było na środowej sesji Rady Miasta, gdzie jednak nie zabrakło dyskusji wokół różnych tematów. Jak to już ktoś kiedyś powiedział, można się różnić i mieć inny ogląd na rządzenie miastem, a decyzje podejmuje się w głosowaniu. Część radnych więc nie poparła, a większa część...
Otwarcie basenów letnich przy ul. Spokojnej
Już w najbliższą sobotę mieszkańcy Gniezna będą mogli skorzystać z basenów letnich. Obiekt przy ul. Spokojnej rozpocznie sezon 27 czerwca, a na pierwszych gości czekać będą dodatkowe atrakcje przygotowane przez GOSiR.
Ulica Franciszkańska: PEC planuje ułożyć ciepłociąg. Miasto chce skorzystać i przeprowadzi remont drogi
Od ponad dwóch lat czeka dokumentacja na przebudowę ul. Franciszkańskiej, na której bruk nieustannie wypada z nawierzchni. Teraz PEC planuje ułożenie ciepłociągu i korzystając z tej okazji, Miasto chciałoby wyremontować drogę – środki pojawiły się z oszczędności na innej inwestycji.
Potrącenie rowerzystki na przejściu dla pieszych
W środowe przedpołudnie na skrzyżowaniu ul. Roosevelta i Słowackiego doszło do potrącenia rowerzystki, która przemieszczała się przez przejście dla pieszych. Poszkodowana została przetransportowana do szpitala.
Wypadek na ul. Wolności
W środowy ranek doszło do zdarzenia drogowego na skrzyżowaniu ul. Wolności i Pułkowej – miało tam miejsce czołowo-boczne zderzenie dwóch samochodów osobowych. Poszkodowane zostały osoby prowadzące oba auta.
Szpital w Gnieźnie stawia na ortopedię przyszłości. Roboty i rozszerzona rzeczywistość na sali operacyjnej
Szpital Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie nie tylko wdraża nowoczesne urządzenia, wykorzystywane podczas operacji stawów, ale także szkoli lekarzy z całej Polski. Kolejnym krokiem w rozwoju placówki będzie wykorzystanie rozszerzonej rzeczywistości podczas zabiegów endoprotezoplastyki.
Pierwsze powołanie Aleksandry Hypkiej do seniorskiej reprezentacji Polski
Bramkarka Enea MKS Gniezno, Aleksandra Hypka, otrzymała powołanie na zgrupowanie seniorskiej reprezentacji Polski kobiet. Kadra narodowa spotka się w COS OPO Szczyrk w dniach od 28 czerwca do 8 lipca 2026 roku. Zawodniczka gnieźnieńskiego klubu została dodatkowo włączona do składu reprezentacji przez sztab szkoleniowy Biało-Czerwonych.
Dwa apele radnych ws. upamiętnienia rzezi wołyńskiej, czyli komu zależy na prawdzie, a komu na…
Na najbliższej sesji Rady Miasta procedowane mają być dwa apele ws. upamiętnienia rzezi wołyńskiej. Dwa, gdyż pierwszy, Stowarzyszenia Ziemia Gnieźnieńska, kiedy jego treść była ustalana, został „wyprzedzony” przez inny o znacznie łagodniejszej treści – autorstwa Koalicji dla Pierwszej Stolicy. Radni z Ziemi Gnieźnieńskiej mówią wprost o dziecinadzie i próbie uniknięcia mówienia prawdy o tym, co się stało na Wołyniu w latach 40. Jeden z nich jest potomkiem rodziny, której część została tam wymordowana.
Nerwowe zachowanie zdradziło go policjantom. Lato spędzi w areszcie
20-letni mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Taką decyzję podjął Sąd Rejonowy po zatrzymaniu go przez policjantów z Witkowa. W samochodzie, którym podróżował, funkcjonariusze znaleźli narkotyki, których ilość – według opinii biegłego – mogła posłużyć do odurzenia kilkuset osób.
Poszukiwania za zaginionym. Do działań zaangażowano liczne siły
Akcja poszukiwawcza, prowadzona przez całe przedpołudnie niedaleko Kłecka, zakończyła się odnalezieniem zaginionego mężczyzny. W działania zaangażowani byli strażacy ochotnicy, liczne patrole policji oraz przewodnicy z psami tropiącymi.
Policjant z Witkowa wśród najlepszych w Wielkopolsce. Zajął trzecie miejsce w konkursie Super Dzielnicowy
St. asp. Marek Wasielewski z Komisariatu Policji w Witkowie znalazł się w gronie najlepszych dzielnicowych w województwie wielkopolskim. Funkcjonariusz zajął trzecie miejsce w konkursie Super Dzielnicowy, zdobywając uznanie zarówno mieszkańców, jak i środowiska policyjnego.













