Autor: Rafał Wichniewicz
Studenci Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odwiedzili plac budowy jednej z największych obecnie realizowanych inwestycji infrastrukturalnych w centrum Gniezna. Wizyta była okazją do poznania od kulis prac związanych z budową kanalizacji deszczowej oraz wyzwań, jakie towarzyszą prowadzeniu robót w historycznej części miasta.
Miała spaść motolotnia – do akcji skierowano liczne służby. Na miejscu znaleziono… balonik
Służby ratunkowe zostały postawione w stan gotowości po zgłoszeniu o możliwej katastrofie lotniczej w Wiekowie. Według przekazanej informacji na pole kukurydzy miała spaść motolotnia. Na miejsce natychmiast skierowano strażaków, policję oraz zespół ratownictwa medycznego.
Pawłowo pamięta o zamordowanym kapłanie – odnowiono upamiętniający go krzyż
Pamięć o ks. Feliksie Dziadzi została uczczona podczas uroczystości, która odbyła się w Pawłowie w gminie Czerniejewo. Wydarzenie zorganizowane przez Instytut Pamięci Narodowej oraz parafię pw. św. Marcina było okazją do przypomnienia postaci kapłana, który za swoją wierność Ojczyźnie i Kościołowi zapłacił najwyższą cenę.
Rodzinne święto pod znakiem lotnictwa i dobrej zabawy
Lotnicze pokazy, atrakcje dla dzieci i wspólna pomoc dla potrzebującego chłopca przyciągnęły mieszkańców na lądowisko w Brzozogaju koło Działynia. Gminno-Powiatowy Dzień Dziecka „Odlotowe Kłecko” zgromadził całe rodziny, które mogły spędzić niedzielne popołudnie w wyjątkowej atmosferze.
Muzyka Chopina wybrzmiała w pałacowych wnętrzach. Yehuda Prokopowicz zachwycił publiczność
Wybitny pianista Yehuda Prokopowicz wystąpił w niedzielę w wyjątkowych wnętrzach Pałacu w Czerniejewie. Półfinalista ubiegłorocznego Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina zaprezentował program obejmujący dzieła największych kompozytorów muzyki fortepianowej. Kunszt młodego artysty podziwiała sala pełna publiczności.
ś.p. Ewa Góralska
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 21 czerwca 2026 roku zasnęła w Bogu Ewa Góralska…
Wielkie święto literatury na start wakacji. Przed nami VIII Piknik Czytelniczy w Gnieźnie
Już niedługo, w pierwszą sobotę wakacji, Park Trzech Kultur w Gnieźnie zamieni się w wielką plenerową stolicę literatury. Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna zaprasza na VIII Piknik Czytelniczy, którego tegoroczną gwiazdą i motywem przewodnim będzie uwielbiana przez najmłodszych Kapibara Barbara, bohaterka książek Elizy Piotrowskiej. Sama pisarka również będzie gościem Pikniku.
Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie ulicami miasta
W ostatnią niedzielę czerwca ulicami Gniezna przejdzie po raz kolejny Marsz dla Życia i Rodzin, którego celem jest podkreślenie znaczenia wartości takich jak rodzina, małżeństwo i poszanowanie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. W trakcie wydarzenia prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na leczenie Amelki.
Muzyka, klimat i ludzie. Latarnia na Wenei rozpoczęła kolejny sezon
Brzmienia rodem ze Stambułu i gorące rytmy Karaibów przyciągnęły do Latarni na Wenei liczne grono uczestników. Piątkowy wieczór rozpoczynający sezon upłynął pod znakiem muzycznych podróży, a frekwencja i pogoda przez większą część wydarzenia sprzyjały organizatorom – nawet później, pomimo deszczu, inauguracja trwała na dobre.
Koniec sporu o wejścia na cmentarz. Otwarto dwa przejścia dla mieszkańców
Mieszkańcy osiedla Grunwaldzkiego ponownie mogą korzystać z przejść prowadzących na teren cmentarza od strony torów wąskotorówki. Otwarte zostały dwa wejścia, które jeszcze kilka tygodni temu zostały zamknięte decyzją zarządcy nekropolii. Najpierw Powiat wykonał wymagane przepisami bariery w rejonie torowiska, a furtki zostały zamontowane w tym tygodniu.
Miał 1,6 promila i wsiadł za kierownicę. Zatrzymali go policjanci z Witkowa
Kolejny nietrzeźwy kierowca został wyeliminowany z ruchu przez policjantów. Tym razem to mieszkaniec gminy Czerniejewo prowadził samochód, mając 1,6 promila alkoholu w organizmie – został on zatrzymany na terenie Witkowa.
Ceny wjazdu do ośrodka w Skorzęcinie w sezonie 2026
Osoby planujące wypoczynek w Skorzęcinie powinny zapoznać się z nowymi stawkami obowiązującymi na terenie ośrodka. Burmistrz Witkowa wydał zarządzenie określające opłaty za wjazd i korzystanie z Ośrodka Wypoczynkowego w sezonie 2026. W dokumencie znalazła się także wysoka opłata dla osób, które nie będą posiadały potwierdzenia wjazdu.













