|  Rafał Wichniewicz  |  8 komentarzy

Brak chętnych na dawne boisko po „Stelli”

Kilka dni temu odbył się przetarg na zbycie nieruchomości, położonej przy ul. Konopnickiej, która jest przeznaczona pod bloki – nie zgłosił się żaden zainteresowany kupiec.

16 stycznia odbył się przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości przy ul. Konopnickiej. Mowa o terenie dawnego boiska po „Stelli”, na którym znajduje się także zrujnowana, częściowo zawalona stara hala sportowa.

O teren ten mieszkańcy starali się swojego czasu walczyć – o zachowanie jego rekreacyjnego charakteru i powstrzymanie dalszego rozwoju zabudowy wielorodzinnej. Ostatecznie jednak władze miasta postawiły na swoim –  podczas procedowania nowego planu przestrzennego, dopuszczono do możliwości ulokowania na tym terenie kolejnych bloków (w jego południowej części).

Przetarg obejmował działkę o powierzchni 8731 metrów kwadratowych, która pod koniec października ub. roku została wystawiona na sprzedaż za kwotę 5 mln 657 tys. złotych. Postępowanie wyznaczono na 16 stycznia br., ale do tego czasu nikt nie wpłacił wymaganego wadium i tym samym zakończyło się ono negatywnie. Spodziewać się należy, że przetarg zostanie powtórzony w przyszłości.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Obywatel RP
Obywatel RP
24/01/2023 15:14

Chętni są ale nie za te pieniądze, poczekają jak będzie obniżka ceny. Tak jak dziwnym trafem nieruchomość przy Wyszyńskiego została obniżona grubo o 60%

Marek ZYGMUNT
Marek ZYGMUNT
24/01/2023 18:52
Odpowiedź  Obywatel RP

a co tam.

gonzo
gonzo
25/01/2023 15:34
Odpowiedź  Marek ZYGMUNT

Nie ma „co tam” panie radny. Gniezno upadło w ostatnich kilku latach, jak nigdy w historii. I naprawdę, ten marazm trzeba przerwać i raz na zawsze nie dopuszczać do władz laików!

Anna
Anna
23/01/2023 15:38

Gdy zielony pławnik protestował przeciw obwodnicy brzegiem lasu, prezydent ugiął kark przed bogatymi wpływowymi mieszkańcami ulicy Leśnej i okolic (czego efektem jest zniszczenie lasu). Mieszkający w blokach i kamienicach w okół Stelli zwykli mieszkańcy nie są przez prezydenta słuchani….

mieszkaniec
mieszkaniec
23/01/2023 22:22
Odpowiedź  Anna

Przecież prezydent nie liczy się z potrzebami mieszkańców. A ulica Roosevelta z tymi niewidocznymi o ciemku słupkami to jest dzieło, które zapewni mu poczesne miejsce w historii naszego miasta!

Ania
Ania
24/01/2023 09:32
Odpowiedź  mieszkaniec

Z potrzebami „zielonego pławnika” się liczył. No ale tam mieszkają elity…Elity którym w takim samym stopniu jak prezydentowi możemy podziękować za zdewastowanie lasu miejskiego….

Miłegotrzonka
Miłegotrzonka
24/01/2023 09:34
Odpowiedź  mieszkaniec

Co do ulicy Roosevelta to pamiętam jak radni Gandurska i Dzionek obiecywali, że będzie ścieżka rowerowa. A teraz jak już powstała to jakoś się tym nie chwalą 🙂

gonzo
gonzo
23/01/2023 13:36

No to kicha! Nie udało się obecnej władzy sprzedać już drugiego wystawionego terenu.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.