|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

OSP Ułanowo doczeka się przebudowy remizy

źródło: dokumentacja przetargowa

Jeszcze w tym roku wykonana ma zostać rozbudowa oraz remont istniejących pomieszczeń remizy OSP Ułanowo w gminie Kłecko. Jednostka ma zyskać na estetyce, strażacy na poprawie warunków zaplecza socjalnego, a mieszkańcy – świetlicę wiejską.

OSP Ułanowo jest jedną z trzech jednostek ochotniczych na terenie gminy Kłecko, pozostającą poza systemem KSRG. Mimo to jej druhowie nie raz są kierowani także do poważniejszych zdarzeń, uzupełniając tym samym mapę bezpieczeństwa tej części powiatu gnieźnieńskiego.

Obecnie remiza w Ułanowie zasadniczo jest ciągle tym samym budynkiem, pobudowanym kilkadziesiąt lat temu, który na przestrzeni lat przeszedł tylko modernizacje stolarki okiennej i drzwiowej oraz niezbędne remonty. Teraz ogłoszony został remont, który ma pozwolić na wyłonienie wykonawcy rozbudowy oraz remontu obiektu.

– Będzie to nowy garaż obok starego. Natomiast dotychczasowy budynek przejdzie gruntowny remont i będzie zaadaptowany na pomieszczenie socjalne dla strażaków. Docelowo w przyszłym roku będzie kontynuacja remontu kolejnych pomieszczeń tj. sali i kuchni – informują druhowie z jednostki.

Sama inwestycja będzie też ważna dla mieszkańców Ułanowa: – Projektowana rozbudowa i przebudowa związana jest dostosowaniem pomieszczeń budynku na potrzeby świetlicy wiejskiej oraz pomieszczeń związanych z OSP Ułanowo. Zaprojektowano również termoizolację budynku dla ścian zewnętrznych i dachu. W ramach dostosowania obiektu do obowiązującego prawa projektuje się dobudowanie garażu na samochód bojowy OSP Ułanowo – zawarto w dokumentacji przetargowej.

Wykonawca przetargu ma zostać wyłoniony w najbliższych tygodniach. Same prace mają zostać zakończone w ciągu 6 miesięcy od momentu podpisania umowy.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.