|  Rafał Wichniewicz  |  14 komentarzy

Balon za niecałe 1,5 mln złotych przykrył boisko przy ul. Parkowej

W minioną środę ukończono prace przy instalacji hali pneumatycznej, która przykryła boisko na terenie przy ul. Parkowej. W sumie na tym terenie zainwestowano w ub. roku ponad 5,7 miliona złotych.

Rozstawienie hali pneumatycznej na boisku jest zwieńczeniem wszystkich prac, związanych z realizacją inwestycji przy ul. Parkowej. Przypomnijmy iż w ciągu roku wykonano tu pumptrack oraz boisko, a w poprzednich latach także wybieg dla psów oraz nowy tor do speedrowera.

Inwestycja wykonana w 2022 roku podzielona była na dwa zadania – budowa pumptracku oraz boiska wraz z całą infrastrukturą, oświetleniem i ogrodzeniem. To zadanie (po przetargu) zostało wykonane za kwotę 4 mln 279 złotych.

Ostatnim zadaniem była budowa hali pneumatycznej (tzw. balonu), która została ustawiona w minioną środę. Pod nią mieści się ww. boisko o wymiarze ok. 62×30 metrów. Koszt tego zadania (po przetargu) wyniósł 1 mln 439 tys. złotych.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wilk
wilk
29/01/2023 15:55

Już nie chce mi się stale pisać co należy zrobić z tymi post komuszymi władzami w Gnieźnie,no ale gimbusy,dzbany i komuno wróć wybierają co cztery lata na prezydenta jak i radnych!!! A za chwilę prezydent i jego tandetna ferajna podwyższą mieszkańcom kolejne opłaty,…….by zło się lepiej kolesiom i premie będą !!!!!

rowerzysta
rowerzysta
28/01/2023 15:38

Dla mnie inwestycja w postaci postawienia namiotu jest nie do zrozumienia, za takie pieniądze. Reszta inwestycji jakoś jestem w stanie zrozumieć.
Nie rozumiem niestety dlaczego miasto sprzedaje grunty.

wilk
wilk
29/01/2023 16:16
Odpowiedź  rowerzysta

Nie wiesz jak to jest?? Zaprzyjaźniona firma wykona,pieniądze zarobi,przy okazji odpali..tak robią w miastach rządzonych przez sitwę,zwaną z pozoru obywatelska,ale jak na razie nikt nikogo za rękę nie złapał,a jeżeli tak to od czego są………wolne sądy i następna komusza kasta !!!

Chleba i igrzysk
Chleba i igrzysk
28/01/2023 15:16

W tym samym czasie w Poznaniu 4,5 tysiąca nowych miejsc pracy. Rusza budowa dużej inwestycji Panattoni. Inni wiedząc co ważne.

Obywatel RP
Obywatel RP
28/01/2023 05:47

Kolejny projekt z pieniędzy budżetu, za który dodatkowo naliczyli sobie opłaty za korzystanie z niego. Przedłużenie ulicy jest ty akurat bezzasadne gdyż ulica Libelta posiada łączności między ulicami Roosevelta a Konikowo. Szkoda, że Polacy są mądrzy na odległość i jako anonimowa postać a nikt nie złoży formalnego wniosku o kontrolę urzędu bądź nie wytoczy procesu sądowego prezydentowi za źle zarządzanie miastem

mjj
mjj
28/01/2023 15:44
Odpowiedź  Obywatel RP

Obywatelu, prawdziwa cnota krytyk się nie boi, a polityk, a takim jest Tomasz Budasz powinien przyjmować uwagi od mieszkańców z pokorą. I nie jest ważne, czy tym mieszkańcem jest Nowak, Kowalski czy Pietrusińska. Jeżeli uwagi są merytoryczne, to krytyka jest zasadna. Tak, jak w tym przypadku. I ja się dołączam do grupy tych, którzy twierdzą, ze prezydent mając swoją drużynę w radzie miasta, robi wszystko, co jest jego wolą i niekoniecznie wolą większości mieszkańców. Zamknął bezpieczny wyjazd z Konikowa narażając mieszkańców na wymuszanie zatrzymywania się pojazdów na ruchliwej ulicy Roosevelta, którzy chcąc wcisnąć się w tę ulicę, by dojechać do centrum dokonują istnej ekwilibrystyki. Obywatel RP powinien wiedzieć, ze w miejscu tego pseudo sportowego obiektu było w planach przedłużenie al. Marcinkowskiego do ul Roosevelta. Dlaczego prezydent to zmienił? Proszę jego zapytać. Należy także współczuć mieszkańcom sąsiednich domów jednorodzinnych, którym zmieniono plany i teraz pod oknami mają hałasy kibiców i okrzyki niestety nieparlamentarnych wyrazów.

Łeciec
Łeciec
30/01/2023 14:43
Odpowiedź  mjj

Zmienił to bo mieszka przy Marcinkowskiego. Dziś jest tam cisza i praktycznie zero ruchu aut. Gdyby połączył ja z Roosevelta to miał by bajzel pod domem

Kola
Kola
27/01/2023 15:08

Tyle hal sportowych w Gnieźnie, a teraz jeszcze namiot…

Grubo
Grubo
27/01/2023 15:07

No bo po co nam nowe chodniki i rondo przy wiadukcie ks. Popiełuszki? Namiot każdemu się przyda.

wkurzony
wkurzony
26/01/2023 22:52

To jest jeden wielki skandal. Prezydent nie mieszka przy Parkowej, ale prawdą jest, że mieszka w pobliżu i zablokował projektowany bezkolizyjny wyjazd (światła!) z al. Marcinkowskiego na Roosevelta. Historia mu tego nie zapomni, a zobaczymy, jak długo będą „żyły” te sportowe boiska w tym miejscu. Jeżeli nie przetrwają 20 lat, to inicjator obecnych zmian powinien za to odpowiadać finansowo.

uuu
uuu
27/01/2023 10:37
Odpowiedź  wkurzony

Proszę wyjaśnić pojęcie „bezkolizyjny”.

kierowca
kierowca
29/01/2023 00:55
Odpowiedź  uuu

To w Gnieźnie są takie gapy i tego terminu nie rozumieja?

Piter
Piter
26/01/2023 15:24

Uwaga ! Prezydent wydał 5,7 mln. NASZYCH PIENIĘDZY aby zablokować przedłużenie ulicy Parkowej. W jakim celu ? Otóż nam miłościwie panujący prezydent mieszka przy ul.Parkowej i chce mieć po prostu święty spokój. Tylko tyle i aż tyle !

ciekawa
ciekawa
26/01/2023 12:58

Czy ta hala dmuchana powstała w związku z jakimś wygranym głosowaniem na zeszłoroczny BUDŻET OBYWATELSKI ? A może w głosowaniu na BUDŻET OBYWATELSKI w 2021 roku ? Jeżeli tak , to kto które miejsce w głosowaniu zajęła ta inwestycja ( budowa dmuchanej hali przy ulicy Parkowej)?© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.