|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Baza karetek ma zostać przeniesiona na ul. św. Jana

Przeprowadzka oddziałów, znajdujących się obecnie w budynku lecznicy przy ul. św. Jana, ma w przyszłości pozwolić na utworzenie w tym miejscu bazy do stacjonowania karetek zespołów ratownictwa medycznego.

Od kilku lat mówi się o konieczności utworzenia nowego miejsca, w którym znajdowałaby się stała siedziba ZRM. Od kilku lat padają różne propozycje lokalizacji, a tymczasem karetki (po wyprowadzce z ul. Wyszyńskiego) już od jakiegoś czasu stacjonują w wynajmowanych pomieszczeniach obok hotelu przy ul. Sobieskiego.

Obecnie, jak poinformowano, wszystko wskazuje na to iż baza dla zespołów ratownictwa medycznego powstanie przy ul. św. Jana, na terenie szpitala.

– Dzięki zabezpieczonym środkom przez Starostwo i możliwości przeniesienia oddziałów z ul. św. Jana na ul. 3 Maja, uwolniła by się powierzchnia na przeniesienie pogotowia. Mniejszy jest problem z powierzchnią czysto administracyjną, ale większy z parkingiem – karetki muszą mieć swobodny wjazd, wyjazd. Dopóki tam będą oddziały i pacjenci, to będzie to niemożliwe do zrobienia. Jak nam się uda te oddziały przenieść, to wtedy pogotowie będzie miało szansę tam się zmieścić – przyznał Grzegorz Sieńczewski, dyrektor Szpitala Pomnik Chrztu Polski.

To, kiedy karetki mogłyby zostać przeniesione w nową lokalizację, zależy od wyniku przetargu i tego, kiedy zostaną zakończone prace oraz później – przeniesione będą oddziały. Poza tym regulacji wymaga też sama kwestia parkowania na terenie lecznicy przy ul. św. Jana oraz konieczne byłoby zapewnienie niezbędnej infrastruktury.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
Tomasz
03/02/2023 21:26

Na nic nie ma pieniędzy a karetki i obsługa ,, rezydują w ,,Nescie Brawo Wy.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.