|  Rafał Wichniewicz  |  9 komentarzy

„Okrojona” przebudowa stadionu wciąż za droga o miliony złotych

źródło: Google Earth

Poznaliśmy oferty, przedłożone przez firmy do przetargu na przebudowę infrastruktury stadionu sportowego przy ul. Strumykowej. Koszty są znacznie wyższe od zakładanej kwoty.Do tego tematu Miasto Gniezno wraz z GOSiR-em podchodzi od ponad roku, a pomysł kompleksowego zagospodarowania terenu stadionu przy ul. Strumykowej już został „okrojony”. Początkowo zakładano przebudowę płyty boiska wraz z budową sześciotorowej bieżni lekkoatletycznej wokół, wraz z usunięciem części wschodnich trybun pod powiększone boisko do ćwiczeń. Ten ostatni pomysł w ub. roku zweryfikowały oferty przedkładane przez firmy zainteresowane udziałem w tym przedsięwzięciu. Dlatego też zadanie zostało „okrojone” do samego terenu płyty boiska oraz zmniejszenia ilości torów biegowych do czterech.

– Projektuje się przebudowę istniejącego boiska sportowego poprzez przesunięcie płyty boiska w kierunku północno-zachodnim o około 6,8m. Projekt obejmuje również budowę bieżni. lekkoatletycznej 4-ro torowej o dł. 400m i 6-cio torowej o dł. 100m na prostej oraz skocznię do skoku w dal. Projektuje się nową infrastrukturę nawadniająca płytę boiska oraz dodatkowe nagłośnienie, monitoring, odwodnienie bieżni i projektowanych utwardzeń, oświetlenie bieżni i boiska (boisko główne jest dostosowane do wymogów III Ligi piłkarskiej, ale bez możliwości rozgrywek po zmroku). Bieżnia lekkoatletyczna zaplanowana jako bieżnia służąca do treningów – kategorii VII z możliwością późniejszej rozbudowy o dodatkowe urządzenia, które będą mogły zaliczyć ją do wyższych kategorii lekkoatletycznych umożliwiających organizowanie zawodów lekkoatletycznych. Projektuje się również renowację i przeniesienie części ogrodzenia obiektu – zawarto w opisie technicznym planowanego zagospodarowania terenu. Sektory dla kibiców mają pozostać w dotychczasowym miejscu, ale strefy dla zawodników, sędziów oraz medyków miałyby zostać przeniesione na zachodnią stronę boiska. Bez zmian pozostanie istniejące zaplecze socjalne.

Przetarg został ogłoszony w styczniu br., a niedawno opublikowano przedstawione propozycje od firm oraz zakładany wydatek po stronie Miasta. Na to zadanie zaplanowano kwotę 4 mln 320 tys. złotych, a do postępowania trafiły oferty na 8 mln 43 tys. złotych oraz 6 mln 613 tys. złotych. Są więc znacznie większe od zaplanowanych, a co oznacza, że wobec ograniczonych środków na wszelkie inwestycje, dalsza realizacja zadania nadal stoi pod znakiem zapytania.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Artur
Artur
23/02/2023 20:18

W pierwszej kolejności okradli klub start Gniezno,później zmienili zarząd. Teraz wyrzucanie pieniędzy na niepotrzebne inwestycje,a od lat ludzie dzwonią i piszą petycje o sprawach ważnych. Budaszowe schodzące na psy miasto. Mam nadzieję że ktoś kiedyś cię rozliczy

wilk
wilk
18/02/2023 17:47

Po co to komu ??? Stadion powinien być typowo piłkarski,a lekkoatletyka u nas i tak nie istniej ,jedynie w szkołach,a jak ktoś ma talent to i tak idzie do Poznania ,więc PO CO się pytam?? Mało dziur na ulicach i chodnikach??To w takim razie trzeba było zrobić stadion,a nie np, rozp….ć ulicę Roosevelta !! A najlepiej mieszkańcy WRESZCIE powinni rozgonić i przegonić z miasta i powiatu tą przemalowaną w różne barwy postkomunę,raz na zawsze,by żyło się lepiej nam wszystkim mieszkańcom !!

Andrzej
Andrzej
17/02/2023 12:38

na jaki uj przebudowywać im stadion jak ta drużyna sama nie ma pieniędzy i błąka się po 4 lidze…

Mariano
Mariano
15/02/2023 06:04

Nie rozumiem kto wymyśla tak durne projekty. Jest tyle innych rzeczy do zrobienia w tym zapyziałym Gnieźnie a wykonuje się rzeczy nikomu nie potrzebne albo w sposób pogorszajacy istniejącą sytuację tak jak w przypadku ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Roosevelta. Podobno jest kryzys. Wyłączają systematycznie oświetlenie na ulicach a na każdym kroku wyrzucają pieniądze w błoto. Jestem zdania że trzeba zrobić najpierw rzeczy potrzebne a później dopiero spełniać zachcianki garstki ludzi zainteresowanych stadionem. Chcecie remontować stadion? Zróbcie coś najpierw z budynkiem byłego hotelu Mieszko!!! Straszy on już tyle lat!

miastowy
miastowy
18/02/2023 10:18
Odpowiedź  Mariano

Hotel jest niestety prywatna własnością, a to wiadomo rzecz święta i nie dotykalna. Zupełnie tak samo, jak pewna kamienica w samym centrum Gniezna i przynosi Miastu, ale przede wszystkim jej właścicielom wstyd. I od lat oni nic nie robią w temacie. Przecież gospodarz miasta mógłby z nimi porozmawiać i zachęcić do odnowienia. Na pewno mogli by nawet skorzystać z ulgi w podatku.

Józef K.
Józef K.
14/02/2023 20:19

Chory pomysł na 4 tory tylko !

Poeta
Poeta
14/02/2023 15:55

boiska
place zabaw
parki
skwerki

dziury w jezdniach
krzywe chodniki
puste lokale
wyłączone latarnie

Stach
Stach
16/02/2023 10:00
Odpowiedź  Poeta

Obraz rządów Budasza!

Olo
Olo
14/02/2023 11:56

Praktyka pokazuje, że wybiera się najtańszą ofertę i potem zaczynają się przysłowiowe schody.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.