|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Ulica Witkowska z nową nawierzchnią na całym remontowanym odcinku

Coraz bliżej końca są prace prowadzone na odcinku ul. Witkowskiej pomiędzy ul. Słoneczną a ul. Wolności. Utrudnienia potrwają jeszcze pewien czas.

Drugi etap prac na ul. Witkowskiej, obejmujący odcinek o długości 900 metrów (bez skrzyżowania z ul. Osiniec), praktycznie jest na ukończeniu.

W ostatnim czasie wykonano nawierzchnię na obu fragmentach drogi na całej jej szerokości, a obecnie prowadzone są prace wykończeniowe przy obrzeżach drogi, a także na wyprofilowanie i ostateczne ułożenie czekają obudowy od studzienek kanalizacyjnych na odcinku od ul. Osiniec do ul. Wolności. Z tego też powodu ten fragment wciąż pozostaje zamknięty dla regularnego ruchu. Wątpliwości budzi jednak stan wykonania nawierzchni w rejonie przejazdu kolejki wąskotorowej (pomiędzy szynami). Niestety póki co chyba nie ma też co liczyć na wyrównanie fragmentów zapadniętych chodników oraz odcinków ścieżki rowerowej.

Wszystko wskazuje na to, że prace powinny zakończyć się w niedługim czasie, ale wykonawca ma jeszcze sporą rezerwę terminu na realizację. Koszt całego odcinka, którego inwestorem jest Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich, wynosi 2 mln 253 tys. złotych.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.