|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

„Słoneczna Geodezja” za ponad pół miliona złotych

źródło: Google Street View

Już za kilka miesięcy budynek Powiatowego Zarządu Geodezji, Kartografii, Katastru i Nieruchomości przy al. Reymonta w Gnieźnie będzie funkcjonował przy wykorzystaniu energii odnawialnej.

W ostatnich dniach podpisano umowę na realizację w tej jednostce prac termomodernizacyjnych, które mają polegać na montażu instalacji fotowoltaicznej oraz pompy ciepła, wraz z wymianą grzejników i oświetlenia. Wykonawcą inwestycji jest firma JP Budowa Energia Sp. z o. o. z siedzibą w Wągrowcu.

– Inwestycja w kwocie 540 470,96 zł realizowana jest w ramach projektu pn. „Zakup instalacji fotowoltaicznych i urządzeń wspomagających na jednym z budynków administracyjnych Starostwa Powiatowego w Gnieźnie – Słoneczna Geodezja”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020, Oś Priorytetowa 11: Instrument REACT-EU EFRR Działanie 11.3 Wspieranie kryzysowych działań naprawczych w obszarze poprawy efektywności energetycznej w sektorze publicznym – informuje Starostwo Powiatowe.

Realizacja ww. zadań pozwoli ograniczyć wydatki budżetowe na utrzymanie tego obiektu, który pozostaje w posiadaniu Powiatu Gnieźnieńskiego. Pozwoli także na zwiększenie zakresu wykorzystywania energii odnawialnej przez jednostki podległe temu samorządowi.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.