|  Rafał Wichniewicz  |  3 komentarze

Wciąż brak chętnych na dawne boisko przy ul. Konopnickiej z planem pod bloki

archiwum redakcji

Po raz kolejny nie doszedł do skutku przetarg, ogłoszony przez Urząd Miejski, w którym planowano sprzedać teren po dawnym boisku przy ul. Konopnickiej.

To teren, który swojego czasu był kością niezgody pomiędzy mieszkańcami tego fyrtla, a władzami miasta. Odkąd zaplanowano, że teren ten zostanie przeznaczony pod budownictwo wielorodzinne, mieszkańcy usiłowali powstrzymać dalsze zagęszczanie zabudowy w tej okolicy. Mimo zebrania tysiąca podpisów, w obecnej kadencji Rada Miasta (w czerwcu 2020 roku) uchwaliła zmianę planu zagospodarowania, przeznaczając część tego terenu pod bloki. Następnie w kwietniu 2022 roku podjęto uchwałę o woli sprzedaży działki.

Nieruchomość ma powierzchnię 8731 metrów kwadratowych i poza zrujnowaną, częściowo zawaloną dawną halą sportową, jest niezagospodarowana i stanowi obecnie teren zielony, sąsiadujący z opuszczonymi ogródkami działkowymi. Teren jest przeznaczony pod zabudowę wielorodzinną i usługową, przy czym na tym obszarze może występować wysoki poziom wód gruntowych.

Pierwszy przetarg odbył się w styczniu 2023 roku i wówczas teren był wyceniany na 5 mln 657 tys. złotych. Ostatecznie nikt do niego nie wystartował. Podobnie było w maju 2023 roku podczas drugiego rozstrzygnięcia. Kolejny był wyznaczony na początek września br. (cena pozostała taka sama) i również nie znalazł się nikt zainteresowany kupnem.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
XXV jubileuszowe mistrzostwa Polski Gniezno
XXV jubileuszowe mistrzostwa Polski Gniezno
21/09/2023 09:21

To jest fajny teren pod loty modelami samolotów RC zdalnie sterowane poniżej 250g… bez uprawnień ewentualnie plac wyścigowy pod RC samochody buggy.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100091146996118

marek
marek
08/09/2023 05:44

zamiast zrobić tam jakiś park to wszystko chcą zabetonować

Mietek
Mietek
19/09/2023 21:37
Odpowiedź  marek

Hala sportowa ,padła, Boks gnieźnieński padł,Stella hokej na trawie padła,Sparta hokej na trawie padła,a rządzący gnieźnieńskim sportem nie padają . Przeznaczają teren od lat używany przez sportowców,takich jak olimpijczycy Heniu Grotowski,Bolek Czaiński pod markety lub mieszkaniówkę ,a młodzież będzie się rozwijać w blokowiskach. BRAWO rządzący miastem 😠© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.