|  Rafał Wichniewicz  |  4 komentarze

Więcej miejsc parkingowych za szpitalem. Trwa szukanie wykonawcy

źródło: Google Street View

Na terenie parkingu Szpitala Pomnik Chrztu Polski powstanie jeszcze więcej miejsc postojowych. Obecnie trwa szukanie wykonawcy prac dla tego zadania.

Mowa o działce położonej od strony Trasy Zjazdu Gnieźnieńskiego, którą jakiś czas temu Powiatowi udało się pozyskać od Miasta. W założeniu na tym dodatkowym fragmencie terenu planuje się urządzenie dodatkowych miejsc postojowych, które są potrzebne personelowi i osobom odwiedzającym placówkę przy ul. 3 Maja. Będzie to także druga tego typu inwestycja w tym miejscu, bowiem obecnie trwa przebudowa chodnika przed samym szpitalem, gdzie także pojawią się stanowiska dla samochodów.

Zgodnie z projektem na działce „dołożonej” do terenu szpitala mają powstać 32 miejsca postojowe, z czego 4 dla osób niepełnosprawnych (mimo zaprojektowania, nie będzie miejsc dla aut elektrycznych ze stacjami ładowania).

Całość ma być skomunikowana z istniejącym parkingiem, będzie utwardzona kostką brukową lub płytami ażurowymi w sposób umożliwiający odprowadzanie wody do gruntu (oprócz miejsc dla niepełnosprawnych). Pojawi się także oświetlenie oraz monitoring. Pozostała część terenu od strony sąsiednich nieruchomości ma być zagospodarowana pod zieleń.

Jeśli oferty będą spełniać wymagania cenowe i nie będzie żadnych uwag do postępowania, wykonawca może zostać wyłoniony w ciągu najbliższego miesiąca.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Iwona
16/11/2023 08:17

A za parkingiem przy Trasie Zjazdu Gnieźnieńskiego przydałby się chodnik. A przede wszystkim posprzątanie tego terenu, pełno tam śmieci…

Jacek
Jacek
10/11/2023 17:39

To może Tak piętrowy dla wszystkich A NIE szlachty doktorów

Wojciech
Wojciech
09/11/2023 15:07

też będą dostępne tylko dla personelu szpitala?

Bronisław
Bronisław
10/11/2023 22:05
Odpowiedź  Wojciech

To bardzo dobra wiadomość zarówno dla pracowników szpitala jak i dla osób odwiedzających chorych w szpitalu oraz
chcących wykonać badania lub dokonać
konsultacji dotyczących przyjęcia do szpitala.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.