|  Rafał Wichniewicz  |  5 komentarzy

Kłecko „zmierza” ścieżką rowerową w kierunku Gniezna

Droga wojewódzka 190, źródło: Google Street View

Łącznie prawie 6 kilometrów ścieżki rowerowej zostanie zaprojektowanych w ciągu najbliższego roku wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 190. Realizacja inwestycji ma nastąpić w dalszym etapie.

Gmina Kłecko poinformowała o zawarciu umów na wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy ścieżek rowerowych wzdłuż DW 190. Mowa o odcinku pomiędzy wsiami Kłecko Kolonia a Działyniem i granicą z gminą Gniezno.

Całość została podzielona na cztery odcinki projektowe (5930 metrów):

  1. Brzozogaj – Działyń, o długości ok. 1,06 km.
  2. Działyń – granica gminy Kłecko z gminą Gniezno, o długości 2,24 km.
  3. Kłecko-Kolonia – Pruchnowo, o długości ok. 1,16 km.
  4. Pruchnowo – Brzozogaj, o długości ok. 1,47 km.

– Przygotowywana dokumentacja techniczna zawierać ma projekty budowy ścieżek rowerowych, peronów autobusowych, przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych. W miejscach tego wymagających zaprojektowane zostanie oświetlenie drogowe – informuje gmina Kłecko.

Projekty zrealizuje Biuro Projektowo-Konsultingowe MKM-Projekt z Poznania. Koszt realizacji wynosi 393 tys. złotych, a dokumenty mają być gotowe w dwóch fazach: 1 i 3 do 25.06.2024 r., a 2 i 4 do 31.12.2024 r. Sama inwestycja będzie możliwa do realizacji po wykonaniu dokumentacji i wyłonieniu wykonawcy.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
rowerzysta
rowerzysta
18/11/2023 12:39

Super pomysł. W przyszłości wiele osób będzie korzystało z hulajnóg elektrycznych oraz rowerów ze wspomaganiem elektrycznym. To daje dodatkowe możliwości zasięgu dla przeciętnych użytkowników. Już teraz są dostępne rowery za przeciętne wynagrodzenie, które ze wspomaganiem elektrycznym przejadą ok 100km. Jazda po ścieżce rowerowej gwarantuje bezpieczeństwo z uwagi na brak pędzących obok większych pojazdów. Oby więcej takich inicjatyw w naszym regionie.

APL
APL
18/11/2023 11:56

„Sama inwestycja będzie możliwa do realizacji po wykonaniu dokumentacji i wyłonieniu wykonawcy.”
…i po znalezieniu zródła finansowania czyli gdzieś koło 2026/27. A Gmina Gniezno stanie na wysokości zadania i nic dalej w kierunku Gniezna nie wykona. Dokładnie tak samo jak jest od lat wzdłuż drogi DW197 (na Kiszkowo). Gmina Łubowo na swoje pozyskała środki z UE i wybudowała i szak kończy się w polu. Jak najszybciej podzielić na etapy proces wcielenia Gminy Gniezno do Miasta Gniezno i realizować bo inaczej to rozbicie dzienicowe/wioskowe całkowicie położy planowanie przestrzenne

Jerzy
Jerzy
17/11/2023 20:19

Świetna wiadomość! Zapewne znajdzie się wielu chętnych na rowerowe wypady do Gniezna…naprawdę dobry pomysł i zacna inicjatywa na rzecz mieszkańców i turystów…

Tirowiec
Tirowiec
28/11/2023 23:22
Odpowiedź  Jerzy

Zejdź na ziemię . Kazimierz Nowak . Rowerem przez Afrykę . Mówi ci to coś ? Wtedy nie było tych waszych śmiesznych asfaltowych dróżek. A ty gadasz o wypadzie z Kłecka do Gniezna ? Pewnie parodniowa wycieczka co ?

Marek
Marek
17/11/2023 17:06

Super© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.