|  Rafał Wichniewicz  |  5 komentarzy

Mieszkańcy Braciszewa już wkrótce podłączą się do kanalizacji

Po roku przestoju w faktycznej możliwości korzystania z nowej inwestycji, udało się zakończyć starania i podpisano porozumienie w sprawie odbioru ścieków z Braciszewa przez instalację z sąsiedniej gminy.

To kolejny etap realizacji systemu kanalizacji ściekowej na terenie gminy Gniezno. Po roku zabiegów przez Gminę Gniezno, udało się dopełnić formalności z Gminą Łubowo i podpisano porozumienie w sprawie odbioru ścieków z miejscowości Braciszewo przez oczyszczalnię ścieków w Strychowie (gmina Łubowo). Porozumienie zostało podpisane w ubiegłym tygodniu pomiędzy wójtem Gminy Gniezno Marią Suplicką oraz wójtem Łubowa Andrzejem Łozowskim.

Przypomnijmy, że gmina w 2022 roku wybudowała ponad 2,5 km sieci kanalizacyjnej dla mieszkańców Braciszewa. Kolejną wsią, w której powstanie sieć kanalizacyjna będzie Obora. Wieś ta również zostanie podłączona do oczyszczalni ścieków w Strychowie. Koszt tej inwestycji wyniesie około 8 mln złotych.

Dodatkowo Gmina Gniezno chcąc odciążyć oczyszczalnie ścieków w Jankowie Dolnym, zaprojektowała w 2022 roku przepięcie ścieków do oczyszczalni w Gnieźnie. W tym roku inwestycja zostanie zrealizowana. Następnym krokiem będzie zaprojektowanie sieci kanalizacyjnych w okolicznych wsiach m.in. w Lulkowie.

Dodajmy, że Gmina Gniezno jest uzbrojona w sieć sanitarną w niespełna 30%.  Konsekwentnie jednak działa w celu rozbudowy sieci kanalizacyjnej na swoim terenie.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
emil
emil
30/01/2024 09:25

Witam!My mieszkancy wsi Obora czekamy na kanalizacje juz 15 lat obiecana przez Pana wojta oraz Pana radngo ktory obiecal juz w ubieglym roku ale znajac sytuacje dzialania Pani wojt to napewo nie bedzie to rok 2024 !Dwa razy obiecac to tak jak raz dac jak to my rozumiemy!Ale juz nastepne wybory i znow poczekamy !

Nemo
Nemo
01/02/2024 19:27
Odpowiedź  emil

Słuchaj koleszko mieszkam w Modliszewie , a rodzina w Modliszewku i też czekamy ale te jeśli po czyjej winie jest strona to należy cofnąć się wstecz do czasów wójta lemana ktory tylko zrobił Zdziechowe i Obórkę i póżniej już nic .Pewnie przyszła radna Alicja wszystko zrobi w jeden rok ha ha.

Gosia
Gosia
16/02/2024 12:49
Odpowiedź  Nemo

Co to jest koleszka???

gminny lirnik
04/02/2024 10:16
Odpowiedź  emil

Siać zamęt „emilu” to potrafisz. Niestety, włączyć myślenia już nie. Wybory się zbliżają, to fakt,ale Twoja metoda walki politycznej jest niegodziwa i niesprawiedliwa.

zygmunt marek
zygmunt marek
14/02/2024 23:28
Odpowiedź  emil

to jest emil mundry© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.