|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Końcowe prace przy przebudowie drogi z Jankowa Dolnego do Wierzbiczan

Droga
źródło: Gmina Gniezno

To jedna z tych inwestycji, na które czekało wielu mieszkańców wschodniej części Gminy Gniezno – trwa wykańczanie pierwszego etapu przebudowy tytułowej drogi.

Odcinek o długości 1640 metrów, zaczynający się przy skrzyżowaniu z dawną „piątką” w Jankowie Dolnym i prowadzący w kierunku Wierzbiczan (do zakrętu przed zagajnikiem i wiaduktem), od lat czekał na przebudowę. Dotyczyło to zwłaszcza dalszego fragmentu, gdzie pobocza nieustannie się wykruszały i powstawały liczne wyrwy.

Przebudowa drogi rozpoczęła się kilka tygodni temu i obecnie zmierza do końca. W ostatnim czasie realizowane były prace związane z formowaniem poboczy obustronnych z kruszywa łamanego. Na ukończeniu jest również budowa zjazdów do posesji oraz odtwarzanie przydrożnych rowów.

Inwestycja ta jest realizowana łącznie z budową chodnika w Dalkach po drugiej stronie gminy. Obie inwestycje otrzymały wspólne dofinansowanie w ramach Programu Inwestycji Strategicznych w kwocie 4,75 mln złotych. Wartość całości wynosi 5,7 mln złotych.

#Tagi

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.