|  MN  |  1 komentarz

Trwają inwestycje w powiatowych placówkach oświatowych

źródło: Powiat Gniezno

Ponad 10 mln złotych to budżet związany z remontami i inwestycjami planowanymi do przeprowadzenia do końca bieżącego roku w szkołach i ośrodkach powiatu gnieźnieńskiego.

W ostatnich dniach czerwca zakończono prace polegające na zaprojektowaniu i wykonaniu systemu gromadzenia wody deszczowej w placówkach opiekuńczo-wychowawczych przy ul. Konopnickiej w Gnieźnie. Koszt realizacji to blisko 75 tys. zł.

Zagospodarowanie terenu zewnętrznego przy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
to z kolei zadanie przewidziane do zakończenia już w lipcu. Środki przeznaczone na ten cel obejmują kwotę ponad 400 tys. zł.

Do końca sierpnia potrwają natomiast prace, których celem jest dostosowywanie Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami.  Zakres robót obejmować ma wymianę wykładzin na antypoślizgowe oraz adaptację pomieszczenia na toaletę dla osób ze szczególnymi potrzebami. Zadanie szacowane na kwotę ponad 160 tys. zł, realizowane jest w ramach Programu wyrównywania różnic między regionami III dofinansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Również w sierpniu modernizacji poddane zostaną elewacja oraz boisko sportowe przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Gnieźnie. W budżecie Powiatu zabezpieczono na ten cel łącznie 300 tys. zł. Do końca roku gotowa ma być ponadto sala sportowa przy Zespole Szkół Technicznych w Gnieźnie. Koszt całości zadania to ponad 9,5 mln zł. Dodatkowo Powiat Gnieźnieński przeznaczył dodatkowe środki w wysokości ponad 200 tys. zł na przyłączenie sali do sieci ciepłowniczej PEC, modernizację istniejącej sieci kanalizacyjnej pod potrzeby nowej sali, przyłączenie do sieci ENEA wraz ze zwiększeniem mocy, modernizację przyłącza energetycznego oraz podłączenie sali do sieci internetowej OSE. Ponadto, w budynku szkoły prowadzone są bieżące remonty.

Dokładnie 4 lipca Zarząd Powiatu podpisał również umowę na modernizację sali sportowej przy Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych przy ul. Gdańskiej na kwotę blisko 400 tys. zł.

Remontowi poddane zostaną także pomieszczenia I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 przy ul. Żwirki i Wigury. Łączna kwota przeznaczona na realizację obu zadań to blisko 200 tys. zł.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
szperacz
szperacz
10/07/2024 14:36

Sale gimnastyczne są wymieniane w wykazie pomieszczeń dla lokowania w nich migrantów w razie koniecznej lokacji ich w Polsce w ramach unijnych paktów przyjętych przez obecny rząd. Czytaj: https://konkret24.tvn24.pl/polska/na-podlasiu-rzad-szuka-miejsc-dla-nielegalnych-migrantow-wyjasniamy-pismo-wojewody-st7958425© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.