|  Rafał Wichniewicz  |  5 komentarzy

W „Medyku” zakończył się remont za ponad 8 mln złotych

Gniezno Medyk

Ponad rok trwały prace, które objęły jeden z najstarszych budynków edukacyjnych na terenie Gniezna. WSCKZiU, zwany popularnie „Medykiem”, przeszedł gruntowną modernizację wnętrz, jak i całej elewacji.

Mowa o budynku z 1863 roku, który dawniej stanowił siedzibę Gimnazjum Męskiego, a później I Liceum Ogólnokształcącego, Liceum Medycznego i obecnie Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie. Z uwagi na zabytkowy charakter obiektu oraz jego wartość historyczną, remont był długo oczekiwany.

W poniedziałek 5 grudnia miała miejsce uroczystość podsumowująca podjęte prace oraz prezentacja odnowionych pomieszczeń. W nich to znalazły swoje miejsce pracownie różnych kierunków, w których odbywa się kształcenie w WSCKZiU.

Inwestycja była realizowana w dwóch głównych projektach, z których pierwszy obejmował termomodernizację i kompleksową, wielobranżową modernizację instalacji wewnętrznych – koszt tego zadania wyniósł 3 mln 600 tys. złotych. Drugim była renowacja elewacji wraz z modernizacją pomieszczeń i wyposażeniem na kwotę 4 mln 700 tys. złotych. 

#Tagi

guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Architekt esteta akrobata
Architekt esteta akrobata
07/12/2022 10:04

Rozumiem, że ten pylon z neonem stojący przed zabytkowym budynkiem to został odtworzony na podstawie dokumentacji historycznej? Bo jak tłumaczyć postawienie takiego czegoś przed tym gmachem? To pasuje jak pięść do nosa – nikt na to nie zwraca uwagi, a komunikaty na tym wyświetlaczu są w ogóle nieczytelne. Jeśli to jest sposób na „promocję” kierunków nauczania w tym miejscu, to chyba ktoś się zupełnie pogubił. No ale konserwator miejski, jaki jest, każdy widzi. Ty nie możesz mieć szyldu pasującego tobie nad sklepem, ale tutaj takie coś przechodzi bez mrugnięcia okiem.

Absolwent
Absolwent
06/12/2022 17:27

A to w tym budynku w ogóle coś się dzieje?????

Magda
Magda
06/12/2022 10:56

Niby fajnie ,ale pytanie ilu sluchaczy ma ta szkoła? Przecież tam nic się nie dzieje…A szkoly powiatowe pełne uczniów a okrutnie niedofinansowane…

Ostatnio edytowane 1 miesiąc temu przez Magda
Bliski kontakt
Bliski kontakt
06/12/2022 09:18

 Proszę nauczyć młodzież jak należy przesadzać osoby z niedowładem _stronnym z wózka na łóżko i odwrotnie. Silikonowe fantomy nie oddają masy pacjenta. Jest to niezbędne podczas opieki wytchnieniowej.

Marek ZYGMUNT
Marek ZYGMUNT
06/12/2022 07:21

Po remoncie prezentuje sie znakomicie! Prawo wykonawcy !© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.