|  MN (opr)  |  8 komentarzy

Ukończono przebudowę dróg w Dalkach i Jankowie Dolnym. Wstęgę przeciął minister

Otwarcie drogi
Zdjęcie nadesłane

W miniony poniedziałek oficjalnie zakończono przebudowę dwóch dróg, ważnych dla mieszkańców Gminy Gniezno. Na oba wydarzenia przybył minister oraz wicewojewoda wraz z włodarzem lokalnego samorządu.

5 grudnia 2022 roku oddano do użytku nowe odcinki dróg w dwóch częściach gminy Gniezno o długości prawie 3 kilometrów. Na uroczyste otwarcie przyjechał minister Zbigniew Hoffman – Członek Rady Ministrów, poseł na Sejm RP oraz wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska.

Wydarzenie rozpoczęło się na Dalkach, gdzie wójt gminy Gniezno Maria Suplicka przywitała przybyłych gości i po krótkim wystąpieniu nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi przy udziale przybyłych gości. Prace na Dalkach polegały na poszerzeniu odcinka drogi o długości 1,3 km od granic miasta Gniezna do Mnichówka. Wybudowano jednostronnie chodnik i wykonano pobocze po przeciwnej stronie oraz zjazdy do posesji. Następnie otwarto odcinek drogi w Jankowie Dolnym. Na długości 1,6 km została poszerzona nawierzchnia oraz położona nowa nakładka asfaltowa. Wybudowano także zjazdy do posesji oraz do dróg wewnętrznych.

Koszt obu inwestycji wyniósł łącznie blisko 6 mln złotych. Gmina Gniezno otrzymała dofinansowanie z budżetu państwa w ramach Programu Inwestycji Strategicznych w kwocie 4,75 mln zł. To też było powodem wizyty wymienionych wyżej gości. Generalnym wykonawcą obu zadań była firma TRANSBRUK Marek Begier Spółka komandytowo-akcyjna z Nekli.

Przy okazji wizyty w Gminie Gniezno, goście odwiedzili również niedawno powstały budynek szkolno-przedszkolny w Jankowie Dolnym, gdzie rozdali dzieciom drobne upominki z okazji Mikołajek.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ekolog
ekolog
08/12/2022 06:30

Gratuluję Pani Wójt tak znakomitego sukcesu – doklejenia paska asfaltu. Jest to wielki sukces, który był powodem, żeby zaprosić na otwarcie Pana Ministra i Panią Wojewodę.
Jak się traci poparcie to należy się szumnie chwalić.
Są włodarze w naszym powiecie, którzy bardzo dużo robią i w tych gminach tak znakomici oficjele musieliby gościć na otwarciach co tydzień. Ale ci włodarze nie muszą w taki sposób zabiegać o elektorat, gdyż mieszkańcy znają ich wartość.
Najbardziej obiektywne są obrady sesji w naszej gminie, które można obejrzeć w internecie. Tam dokładnie widać kompetencje Pani Wójt. Nie dziwię się, że już 3 razy Pani Wójt nie dostała od radnych naszej gminy Votum zaufania.

Joanna
Joanna
07/12/2022 06:35

Ten artykuł doskonale pokazuje to co od dawna mieszkańcy Gminy Gniezno między sobą mówią. Drastycznie spada poparcie dla Pani Wójt. Za Wójta Lemana gdy były takie imprezy w których uczestniczyli tak ważni goście zawsze było pełno mieszkańców bo lubili Wójta Lemana.
Mieszkańcy bardzo mocno zmęczeni są tą kadencją i cieszą się, że dobiega ona końca.
Wiele osób bardzo żałuje, że nie zagłosowało na niego a na Panią Wójt. Ten człowiek zawsze był uśmiechnięty, szczery, życzliwy dla ludzi. Nikt przy jego osobie nie musiał się stresować bo nie wytwarzał bariery. Był to swój chłop i poczciwy człowiek. Mam nadzieję, że znajdzie się kandydat na Wójta, który będzie miał takie cech osobowości bo Wójt musi być dla ludzi i umieć ze wszystkimi ludźmi rozmawiać.

Z zewnątrz zielone a w środku czerwone
Z zewnątrz zielone a w środku czerwone
07/12/2022 08:46
Odpowiedź  Joanna

Oooo komentarz rozżalonego ludowca :DDD Za tej wójtowej przynajmniej wiadomo, co się w gminie dzieje i widać, że coś jest robione.

Samael
Samael
07/12/2022 01:00

Jeśli zmiany w gminie po poprzedniku są kosztem tego, że minister otwiera takie coś, to ja i tak wolę obecnego wójta. Wójcinię. Wójtkę. Jakkolwiek.

heheheh
heheheh
06/12/2022 18:23

Minister otwiera chodnik na ulicy poszerzonej o pół metra. Bareja mógłby to kręcić.

Żenujące
Żenujące
06/12/2022 13:16

Tylko poszerzeniem drogi ten rząd może się pochwalić. Sięgają już samego dna aby się wybielić. Inne kraje rozwijają przemysł i budują mosty przez morze. Za chwilę będą otwierać zawieszenie śmietnika na lampie.

gamma
gamma
06/12/2022 22:56
Odpowiedź  Żenujące

Jakie inne kraje? Też takie same, którzy byli uciskani przez Hitlera, potem Stalina i jego wyznawców, no i przez rządy PO? Dopiero od czasów PiSu w Polsce [powstają tunele , jakich przeciętny Polak na oczy nie widział. Budowane sa wspaniałe drogi, i gdyby nie pandemia, wojna na Ukrainie i głupie dyrektywy UE, to Polska by dzisiaj mlekiem i miodem płynęła.

Adam
Adam
07/12/2022 12:25
Odpowiedź  gamma

PO nas uciskało?© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.