|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Przeładowali transporty drewna o ponad 9 ton

Kontrola transportu drewna
Źródło: WITD

W miniony wtorek inspektorzy drogowi przeprowadzili kontrole pojazdów, przewożących drewno. W trakcie akcji ujawniono dwa przypadki, w których przekroczone zostały przepisy.

Działania, przeprowadzone 13 grudnia, miała charakter masowy i zrealizowano je na drodze ekspresowej S5 niedaleko Gniezna oraz na drodze krajowej nr 92 między Poznaniem a Wrześnią. Wzięły w niej udział cztery patrole ITD z Gniezna, Konina i Poznania oraz Straż Leśna i policja. Celem była kontrola pojazdów przewożących drewno.

W sumie zatrzymano do kontroli siedem zespołów pojazdów, przewożących różne gatunki drewna, wśród których ujawniono dwa przypadki przewozu niezgodnego z przepisami: – Kierowca, który przewoził dłużycę sosnową przeładował swój pojazd o ponad 9 ton, bowiem zamiast dopuszczalnych 40 ton, ważył 49,25 ton. Przekroczony też został nacisk grupy osi składającej się z dwóch osi nienapędowych przyczep. Przy normie 20 ton,  przekroczenie wyniosło 1,85 tony. W czasie trwania kontroli kierowca usunął ujawnione naruszenia przez przeładunek nadmiaru ładunku na inny podstawiony zespół pojazdów. Otrzymał mandat w wysokości 100 zł.  Z kolei ładunek drewna brzozowego w stosach ważył 49,2 ton i był za duży o 9,2 tony, a  dopuszczalny nacisk grupy osi składającej się z dwóch osi napędowych pojazdów silnikowych wyniósł 19,35 ton, czyli 0,35 tony ponad normę. W tym przypadku kierowca otrzymał trzy mandaty na kwotę 450 zł. Oprócz przejazdu pojazdem ponadgabarytowym nie oznaczył wystającego ładunku, a jego pojazd miał nadmiernie zużyte bieżniki opon i uszkodzony układ ABS. Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny tego pojazdu – informują inspektorzy drogowi.

Wobec przedsiębiorców zostaną wszczęte postępowania administracyjne na łączną kwotę 50 tys. złotych.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.