Strażaków wezwano do gałęzi wiszącej nad drogą. Na miejscu zastali to

Co najmniej jako nierozsądne należy traktować to, do czego wezwani zostali kilka dni temu strażacy do jednej z wsi pod Gnieznem. Ze zgłoszenia wynikało bowiem, że nad drogą wisi złamana gałąź, która może spaść i tym samym zagraża bezpieczeństwu. Na miejscu druhowie zastali co najwyżej nadłamaną gałązkę, wiszącą nad poboczem.
O sytuacji informuje Ochotnicza Straż Pożarna w Modliszewie, która otrzymała taką dyspozycję w minioną niedzielę 1 marca. Ze zgłoszenia, które wpłynęło wynikało, że nad drogą w Goślinowie w gminie Gniezno ma wisieć gałąź, która może zagrażać bezpieczeństwu.
Na miejsce skierowano OSP Modliszewo, którego druhowie przejechali cały odcinek drogi, nie znajdując początkowo żadnego niebezpieczeństwa. Dopiero po dokładnym wskazaniu lokalizacji zastali oni częściowo nadłamaną gałąź o długości niespełna 1 metra – nie wisiała ona nad drogą, ani nad chodnikiem, ale nad poboczem i to nad stertą gałęzi po wykonanej wcześniej przycince drzewa.
W związku z tym, że nie stwierdzono zagrożenia, druhowie nie podejmowali działań.
#Tagi
W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.





















