|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Przy transporcie jachtu zabrakło drugiego pilota

Źródło: WITD

Inspektorzy drogowi zatrzymali do kontroli transport jachtu, który był przewożony do Holandii przez tamtejszego przewoźnika.

11 stycznia na drodze ekspresowej S5 na niedaleko Gniezna, miejscowi inspektorzy zauważyli podczas dojazdu na punkt kontrolny zespół pojazdów z nietypowym ładunkiem. Niderlandzki przedsiębiorca przewoził z Polski do swojej ojczyzny jacht motorowy, ustawiony na przyczepie.

Po zatrzymaniu do kontroli drogowej, kierowca okazał inspektorom zezwolenie kategorii IV na przejazd pojazdu nienormatywnego, które obejmowało faktyczne parametry kontrolowanego pojazdu: masa 34,8 tony, długość 23,25 metrów, wysokość 3,93 metra, szerokość 3,80 metra. Mimo to inspektorzy ujawnili kilka naruszeń: – Pojazd wykonujący pilotowanie tego transportu powinien być wyposażony między innymi w tablicę oznakowania pojazdu wykonującego pilotowanie określonego wzoru. Poza tym pojazd nienormatywny, którego szerokość przekracza 3,60 m, powinien być pilotowany przy użyciu dwóch pojazdów wykonujących pilotowanie, poruszających się z przodu i z tyłu pojazdu, a był tylko jeden – informuje WITD.

Jak poinformowała Inspekcja, zostaną wszczęte dwa postępowania administracyjne. Pierwsze wobec niderlandzkiego przewoźnika drogowego ma kwotę 3000 zł za brak wymaganej liczby pojazdów wykonujących pilotowanie i drugie na 2000 zł wobec polskiego podmiotu wykonującego pilotowanie za brak wymaganego oznakowania pojazdu wykonującego pilotowanie. Na miejscu nakazano usunięcie ujawnionych naruszeń i wkrótce do przewozu dołączył drugi pojazd wykonujący pilotowanie.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.