|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Złodziej robił zakupy cudzą kartą. Kilka dni później znowu wpadł podczas kradzieży

Źródło: KPP Gniezno

Wyjątkowo uparty w swoim działaniu okazał się być 38-letni mężczyzna, który na terenie Gniezna dwukrotnie został zatrzymany za popełnione kradzieże. Teraz poczeka kilka tygodni w areszcie.

Jak informuje KPP Gniezno, kilka dni temu mieszkaniec Gniezna bez stałego miejsca pobytu usłyszał zarzuty za kradzież z dwóch niezamkniętych samochodów portfeli z dokumentami. 38-letni sprawca posłużył się jedną z kart bankomatowych płacąc zbliżeniowo za zakupy.

– Ponadto we wtorek, 17 stycznia na terenie jednego z marketów na terenie miasta ukradł alkohol i narzędzia w postaci suwmiarki cyfrowej oraz dwóch zestawów kluczy nasadowych z grzechotką. Sprawca został ujęty przez ochronę i przekazany policji. Sklep wycenił straty na prawie 570 złotych. Zatrzymany 38-latek przestępstw tych dokonał w warunkach recydywy – informują policjanci.

W miniony czwartek 19 stycznia mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie, gdzie usłyszał łącznie 12 zarzutów za kradzieże i kradzieże z włamaniami (to dotyczy także posługiwania się skradzioną kartą). Dzień później Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec podejrzanego środek tymczasowy w postaci trzymiesięcznego tymczasowego aresztu.

– Za przestępstwo popełnione w recydywie sąd może wymierzyć karę przewidywaną za ”przestępstwo drugie” w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę – informują policjanci.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.