|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Przeciążony transport ze stalowymi kulami

Źródło: WITD

Kilka dni temu inspektorzy drogowi zatrzymali do kontroli zespół pojazdów, przewożący materiał zapakowany w kontenerach – transport okazał się być przeciążony.

Inspektorzy drogowi z Gniezna na trasie S5 zatrzymali ciężarówkę załadowaną kulami stalowymi umieszczonymi w dwunastu tzw. big bagach. Krajowy transport drogowy rzeczy z Gdyni do Głogowa okazał się nienormatywny.

– Dopuszczalny nacisk grupy osi składającej się z trzech osi nienapędowych naczepy był przekroczony o 2,05 tony przy normie 24 ton. Także dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów była większa prawie tonę od dozwolonych 40 ton. Kierowca okazał inspektorom zezwolenie kategorii II na przejazd pojazdu nienormatywnego, które nie obejmowało faktycznych parametrów pojazdu. W tej sytuacji nienormatywny transport był wykonywany bez właściwego zezwolenia – informuje WITD, dalej dodając: – Okazało się też, że kierowca przekroczył sześć kolejnych okresów 24-godzinnych od uprzedniego tygodniowego okresu odpoczynku o dwie i pół godziny. 

Po działaniach WITD przewoźnika czeka postępowanie administracyjne na łączną kwotę 7350 zł. Szofer odjechał z mandatem karnym w wysokości 100 zł po usunięciu ujawnionych naruszeń.

#Tagi

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.