|  Rafał Wichniewicz  |  6 komentarzy

Stado byków uciekło z gospodarstwa. Obława między wsiami

Nietypowa sytuacja miała miejsce w czwartkowe, wczesne popołudnie w południowej części powiatu, gdzie z jednego z gospodarstw rolnych uciekło stado byków.

Zdarzenie miało miejsce w Grotkowie, gdzie z gospodarstwa rolno-hodowlanego uciekło około 30 młodych byków. Zwierzęta bardzo szybko rozpierzchły się po całej okolicy – od Potrzymowa po Szczytniki Czerniejewskie i aż do Żydowa. Ze zgłoszenia wynikało, że mogą być agresywne.

Z uwagi na skalę problemu i niemożność opanowania sytuacji swoimi siłami, o pomoc poproszono także służby – w działania zaangażowały się zastępy straży z Gniezna, Żydowa i Czerniejewa, a także policjanci. Niektóre byki zdążyły już uciec kilka kilometrów. Rolnicy na ciągnikach próbowali doganiać uciekające sztuki, aż w pewnym momencie dotarły niektóre do drogi krajowej nr 15. W efekcie na szosie wkrótce wystąpił zator. 

Działania z czasem zaczęły przynosić efekty – byki były zaganiane w celu ich wyłapania lub uwięzienia ich na terenie okolicznych gospodarstw. W tej chwili w terenie nadal trwa wyłanianie pozostałych sztuk.

Aktualizacje KPP Gniezno z godziny 15:25: Na wolności pozostało jeszcze 7 byków. Mogą przemieszczać się w okolicy Żydowa, Szczytnik Czerniejewskich i Czeluścina. Służby cały czas działają na miejscu.

Aktualizacje KPP Gniezno z godziny 16:24: Na wolności są jeszcze 4 byczki.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rafał
Rafał
28/01/2023 14:35

Panie weź pan krowe od somsiada to same przykro😂

,,,
,,,
27/01/2023 14:08

Współczuje też temu rolnikowi tak samo myślę jak pan Tomek z komentarza numer 1

Tomek
Tomek
27/01/2023 09:58

Współczuję rolnikowi

Rysiu
Rysiu
27/01/2023 09:25

Szczury teraz byki to co za tydzień?

Krzysztof
Krzysztof
26/01/2023 21:42

Ruch na świeżym powietrzu nikomu nie zaszkodzi

marcinaugustynski33@gmail.com
marcinaugustynski33@gmail.com
26/01/2023 20:49

Zaprowadzić na pole krowę mleczną i te cielaki wszystkie się do niej zbiegną, a że krowy zwierzęta stadne to za nią pójdą a ona za nami© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.