|  Rafał Wichniewicz  |  2 komentarze

Wciąż trwają poszukiwania zaginionych byków

Do tej pory nie doliczono się jeszcze kilku sztuk zwierząt, które w miniony czwartek uciekły z gospodarstwa hodowlanego w Grotkowie. 

Informacja o ucieczce stada byków zdążyła już obiec cały kraj, a służby i rolnicy nadal prowadzili działania poszukiwawcze na terenie powiatu gnieźnieńskiego i wrzesińskiego.

Przypomnijmy iż zwierzęta w liczbie ok. 30 sztuk uciekły z Grotkowa 26 stycznia po godzinie 13 i rozbiegły się w kilku kierunkach, powodując też utrudnienia na drodze krajowej nr 15. Przez kilka godzin udało się zagonić lub wyłapać sporą część byków, ale mimo to kilka z nich uciekło dość daleko od gospodarstwa. Ostatni strażacy do swoich jednostek wrócili tego samego dnia około godziny 23 po blisko 10-godzinnej akcji, którą utrudniała mgła oraz panujące ciemności.

Początkowo policja informowała, że na wolności pozostały jeszcze 4 sztuki, jednak według naszych dzisiejszych ustaleń do tej pory brakuje jeszcze 8 byków. Działania prowadzone w godzinach wieczornych skupiały się na rejonie Żydowa i Cielimowa oraz Czeluścina, Gulczewa i Sobiesiernych.

Od piątkowego rana ponownie są prowadzone działania poszukiwawcze na sporym obszarze, właśnie w rejonie wymienionych miejscowości. Przypominamy, że w przypadku zauważenia byków, nie należy się do nich zbliżać – najlepiej o tym fakcie poinformować służby pod numerem telefonu 112 lub bezpośrednio z osobą odpowiedzialną za wyłapanie byków z ramienia gospodarstwa pod numerem telefonu 697 496 424.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek ZYGMUNT
Marek ZYGMUNT
28/01/2023 07:45

Szkoda czasu !

Marek ZYGMUNT
Marek ZYGMUNT
28/01/2023 07:44

Nie warto tu być ani pierwszym , ani ostatnim© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.